Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów

-

Podsumowanie

Trener Daniel Castellani ostatnie spotkanie rundy zasadniczej sezonu 2020/2021 rozpoczął nieco zmienionym składem. Na parkiecie od pierwszej akcji pojawili się: Przemysław Stępień, Javier Conception, Dawid Woch, Ruben Schott, Robbert Andringa, Damian Schulz i Jakub Ciunajtis.

Pierwsza partia długo była bardzo wyrównana, choć prowadzenie było głównie po stronie gości. Jednak w końcówce piłki setowe mieli w górze akademicy. Wykorzystali dopiero szóstą okazję i wygrali 29:27. Z dobrej strony pokazali się Schulz i Conception. To oni wzięli na siebie ciężar zdobywania punktów.

Set drugi rozpoczął się znakomicie dla olsztyńskiej drużyny. Szybko wypracowała sobie trzypunktową przewagę (4:1) i nawet ją powiększyli (7:3). Jednak od stanu 9:5 przegrali cztery kolejne akcje i dali się dogonić (9:9). Rzeszowianie poszli za ciosem, lecz nie cieszyli się długo prowadzeniem. Gospodarze znów zaczęli kontrolować wydarzenia na parkiecie. W końcówce zyskali trzy punkty przewagi (21:18), ale znów dali się dogonić (22:22). Na szczęście zachowali zimną krew i wygrali ponownie minimalnie 25:23.

Choć trzeciego seta Indykpol rozpoczął od dwóch wygranych akcji, to rzeszowianie stopniowo budowali swoją przewagę (5:3, 7:4, 10:5). Konsekwencja w ich grze sprawiła, że bez większych problemów wygrali tę partię 25:19 i wrócili do walki o zwycięstwo w całym meczu.

To co nie udało się w secie trzecim, akademicy zrobili w kolejnym. Choć łatwo nie było. Najpierw wyraźnie prowadzili zawodnicy z Kortowa (4:1, 7:4). Pozwolili jednak się dogonić (7-7). Później znów zbudowali swoją przewagę (11-9) i dzięki asom serwisowym Javiera Conceptiona (czym zasłużył sobie na statuetkę MVP) jeszcze podwyższyli prowadzenie (17:13). Wygrana w czwartej partii 25:18 pozwoliła cieszyć się gospodarzom z jedenastego zwycięstwa w sezonie.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w fazie zasadniczej PlusLigi uplasowali się na 9 miejscu. To oznacza, że na zakończenie sezonu akademicy będą walczyć o 9. lokatę z GKS Katowice (9 miejsce po fazie zasadniczej). Pierwszy mecz odbędzie się w dniach 19-21 w Katowicach, a rewanż w dniach 26-28 w Olsztynie (dokładne daty do ustalenia).