Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn udanie rozpoczęli ostatni miesiąc w tym roku kalendarzowym. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera pokonali na wyjeździe Enea Czarnych Radom 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Szymon Jakubiszak.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do Radomia wybrali się po pewnym zwycięstwie przed własną publicznością z GKS Katowice. Piątkowy rywal akademików z Kortowa nie wygrał natomiast jeszcze ani razu w tym sezonie.  – W PlusLidze każdy mecz jest bardzo ciężki i trzeba dobrze przygotować się pod względem taktycznym oraz mentalnym – zwracał uwagę Nicolas Szerszen, kapitań akademików z Kortowa.

Piątkowe starcie w Radomiu, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur rozpoczęła w niezmienionym składzie: Tuaniga na rozegraniu, Jakubiszak z Sapińskim na środku, Szerszeń z Karlitzkiem na przyjęciu, Souza na ataku i Hawryluk jako libero.

W każdej z trzech partii od początku na boisku dominowali siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera kontynuowali swoją dobrą grę z ostatniego meczu, pewnie sprawując się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Radomianie mieli wyraźne problemy ze skutecznością w ataku oraz przyjęciem zagrywki. Raz po raz punkty zdobywali: Moritz Karlitzek (15 pkt.), Nicolas Szerszeń (13 pkt.) i Cezary Sapiński (12 pkt.). Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zasłużenie wygrała bez straty seta (25:16, 27:25 i 25:27), a statuetkę MVP otrzymał Szymon Jakubiszak. Dla olsztynian było to piąte zwycięstwo w tym sezonie – z dorobkiem 14 punktów olsztynianie pozostali na 9 miejscu w ligowej tabeli, zbliżając się jednak do czołowych zespołów.

W kolejnym spotkaniu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się w Iławie z Barkomem Każany Lwów – środa, 6.12 o godz. 21:00. Dla akademików z Kortowa będzie to także pożegnanie z Iławską publicznością, przed powrotem do olsztyńskiej Hali Urania. Bilety dostępne na bilety.indykpolazs.pl.

 

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
1 grudnia 202320:30PlusLigaSezon 2023/20249 kolejka PlusLigiSzymon Jakubiszak

Miejsce spotkania

Regionalne Centrum Sportu w Radomiu
Andrzeja Struga, Obozisko, Radom, województwo mazowieckie, 26-615, Polska

Wyniki

Drużyna123WSWynik
Cerrad Enea Czarni1625170Porażka
Indykpol AZS Olsztyn2527253Wygrana