Wygrywamy za dwa punkty!

Po dwóch godzinach spotkania wygrywamy przed wasną publicznością z Vervą Warszawa ORLEN Paliwa 3:2. Statuetkę MVP odebrał Damian Schulz!

Trener Daniel Castellani dokonał zmian w wyjściowym składzie. Czwartkowy mecz w Uranii rozpoczęli: P. Stępień, M. Poręba, D. Teryomenko, R. Andringa, D. Schulz i J. Gruszczyński.

Początek pierwszej partii to dobra gra akademików. Punkty dla Zielonej Armii zdobywał m.in Dima Teryomenko. Po jego asie serwisowym gospodarze wygrywali 12:9. Stołeczny zespół szybko odrobił straty i wygrał pierwszą partię 25:22 po skutecznym ataku Andrzeja Wrony.

W drugim secie role się odwróciły, teraz to olsztynianie cieszyli się z wygranej, też 25:22. Zawodnicy prowadzeni przez Andrea Anastasiego chcieli za wszelką cenę zdobyć komplet punktów, zwyciężając w trzecim secie 25:21.

Czwarty set to koncertowa gra Indykpolu AZS. Punkty raz po raz zdobywali m.in Damian Schulz czy Ruben Schott. Efektem była wysoka wygrana akademików 25:14 i doprowadzenie do tie-breka. W nim olsztynianie nie pozostawili złudzeń, kto tego dnia jest lepszą ekipą. Wygrana 15:13 przypieczętowała zwycięstwo po dwóch godzinach gry.

Akademików do zwycięstwa poprowadzili głównie: Damian Schulz (19 punktów i statuetka MVP),  Ruben Schott (17) i Dima Teryomenko (15). Warto także zauważyć powrót do wyjściowego składu Mateusza Poręby. Zdobył 10 punktów (w tym 4 blokiem) i solidną grę Robberta Andringi.