“Walczyliśmy i wygraliśmy”


Dziś walczyliśmy i dlatego wygraliśmy. To było ważniejsze niż elementy siatkarskie, choć trzeba przyznać, że zagrywka i gra w systemie blok-obrona, wychodziły nam bardzo dobrze. Musimy grać właśnie w taki sposób, czyli przede wszystkim walczyć – powiedział Manuel Armoa na antenie Radia UWM FM po piątkowym meczu w Bełchatowie.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przełamali złą passę 5 porażek z rzędu. Dla akademików z Kortowa, piątkowe zwycięstwo w Bełchatowie pozwoliło wrócić do gry o fazę play-off. Z dorobkiem 28 punktów, olsztynianie przesunęli się na 8 pozycję w ligowej tabeli. Jeśli zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera wciąż chcą awansować do fazy play-off, to komplet punktów w wyjazdowym starciu z Exact Systems Hemarpol Częstochowa (środa, 7.02, godz. 20:30) jest niezbędny.

Co po piątkowym starciu w Bełchatowie powiedział Manuel Armoa? – Dziś walczyliśmy i dlatego wygraliśmy. To było ważniejsze niż elementy siatkarskie, choć trzeba przyznać, że zagrywka i gra w systemie blok-obrona, wychodziły nam bardzo dobrze. Musimy grać właśnie w taki sposób, czyli przede wszystkim walczyć. Play-off wciąż jest dla nas realne!

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!