UWM Olsztyn zwycięzcą półfinałowego turnieju AMP


Siatkarze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zwyciężyli w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Nagrodą jest awans do turnieju finałowego, który pod koniec maja odbędzie się w Krakowie.

W półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn, wystartowało 11 zespołów, podzielonych na 2 grupy. Stolicę Warmii i Mazur reprezentował zespół Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, pod wodzą Grzegorza Krzana i Andrzeja Grygołowicza.

Akademicy z Kortowa jak burza przeszli fazę grupowa, nie tracąc żadnego seta. Olsztynianie pokonali: AWF Warszawa, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz SGGW Warszawa. Pierwsze miejsce w grupie A, premiowało ekipę UWM do gry w wielkim finale. W nim kortowianie nie pozostawili złudzeń, która drużyna jest najlepsza – pewnie w dwóch setach ograli Wyższą Szkołę Menadżerską w Warszawie i zwyciężyli w całym turnieju.

Skład ekipy UWM: Bajor Michał, Ciunajtis Jakub, Deptuła Dawid, Jezierski Wiktor, Kubacki Oliwier, Lasecki Hubert, Narkun Tomasz, Olbryś Mateusz, Poręba Mateusz, Poręba Kamil, Rakhanau Arseni, Śliwiński Dawid, Sokołowski Dawid, Wojtkiewicz Krystian. Trenerzy: Krzan Grzegorz i Grygołowicz Andrzej.

UWM Olsztyn, WSM Warszawa, Politechnika Warszawska i AWF Warszawa, awansowały do turnieju finałowego AMP, który w dniach 22-25 maja odbędzie się w Krakowie.

no images were found