Spotkajmy się w Iławie!


Ze względu na modernizację Hali Urania, siatkarze Indykpolu AZS, przez najbliższe dwa sezony domowe spotkania będą rozgrywać poza Olsztynem. Wraz z początkiem nowego miesiąca, możemy już oficjalnie potwierdzić – od października spotkamy się w Iławie!

Siatkarze AZS Olsztyn od roku 1983 rozgrywali swoje spotkania w Hali Urania. W tym czasie zdobyli: dwukrotnie Mistrzostwo Polski (w sumie AZS ma na swoim koncie pięć złotych medali), czterokrotnie wicemistrzostwo Polski (w sumie jest ich aż osiem) oraz sześciokrotnie brązowy medal MP (z dziewięciu zdobytych w całej historii klubu). Hala Urania w niezmienionym kształcie przetrwała ponad 40 lat. 26 marca swój ostatni mecz rozegrali w niej siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Przez najbliższe 2 lata, „olsztyńską staruszkę” czeka zasłużony remont.

Ze względu na modernizację olsztyńskiego obiektu, Indykpol AZS najbliższe dwa sezony spędzą poza Olsztynem. Możemy już oficjalnie potwierdzić, że od października będziemy mogli spotkać się w Iławie! Domowe spotkania siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, będą rozgrywane w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Niepodległości 11B.

Pierwszym z powodów wyboru hali w Iławie to wymogi, które stawia przed nami PlusLiga – wyjaśnia Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Obiekt posiada odpowiednią wysokość, oświetlenie czy liczbę miejsc na trybunach. Druga sprawa to nasza wieloletnia współpraca. Co roku w Iławie rozgrywamy spotkania czy turnieje towarzyskie, z których byliśmy bardzo zadowoleni. Z tego miejsca chciałbym podziękować władzom Miasta Iławy za przyjęcie naszej drużyny oraz Panu Wojciechowi Żmudzińskiemu, Dyrektorowi Iławskiemu Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji za perfekcyjne warunki organizacji spotkań towarzyskich. Mam również nadzieję, że odległość nie będzie stanowiła problemu dla kibiców w Olsztynie, a sympatycy z okolicznych miejscowości również będą wspierać siatkarzy Indykpolu AZS w Iławie. Jesteśmy przygotowani, aby przez najbliższe dwa lata, domowe spotkania rozgrywać w Iławie.

Jak będą zatem wyglądały treningi olsztyńskiego zespołu? – Zastanawialiśmy się nad „przeniesieniem” biura do Iławy, a zawodnicy mieszkaliby w tym pięknym mieście. Po wielu dyskusjach stwierdziliśmy, że będziemy trenować na obiektach własnych w Olsztynie. Dzień przed domowym spotkaniem, drużyna wyjedzie do Iławy, aby odbyć dwa treningi. Jeśli trener Marco Bonitta chciałby przeprowadzić dodatkowe zajęcia w środku tygodnia, również będziemy na to gotowi – kończy Tomasz Jankowski.

Nowy sezon PlusLigi wystartuje na początku października. Indykpol AZS będzie gospodarzem pierwszego spotkania – rywalem będzie Asseco Resovia Rzeszów. Spotkajmy się zatem w Iławie!