Seria akademików przerwana

W hicie 10 kolejki PlusLigi, przy wypełnionej po brzegi hali w Iławie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli ekipie Jastrzębskiego Węgla 0:3. MVP – Jan Hadrava.

Względem ostatniego spotkania, trener Marco Bonitta dokonał w wyjściowym składzie tylko jednej zmiany. Zamiast Taylora Averilla, na boisku od pierwszej piłki kibice zobaczyli Szymona Jakubiszaka. Skład uzupełnili: Jan Firlej, Mateusz Poręba, TJ Defalco, Robbert Andringa, Karol Butryn i Jędrzej Gruszczyński.

W dwóch partiach, wyrównana rywalizacja na parkiecie trwała do połowy seta (10:10 w pierwszym i 12:12 w drugim secie). Od tego momentu ton rywalizacji na parkiecie nadawali siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Prym w ataku wiódł były zawodnik Indykpolu AZS – Jan Hadrava (MVP spotkania, 22 punkty w całym meczu). Choć akademicy próbowali odrabiać straty (najlepiej punktującym był Mateusz Poręba – 12 „oczek), to dwie partie pewnie zostały zapisane na konto Mistrza Polski (25:21 i 25:18). W trzecim secie od początku przeważali Mistrzowie Polski (9:5, 14:6) i zasłużenie zwyciężyli 25:18, a w całym spotkaniu 3:0.

To było ostatni mecz siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w 2021 roku w Iławie. Akademicy z Kortowa w styczniu 2022 roku, aż trzykrotnie zawitają do hali przy Małym Jezioraku (spotkania z PGE Skrą Bełchatów, Ślepskiem Malow Suwałki i GKS Katowice).

W kolejnym meczu, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur na wyjeździe zmierzy się z obecnym liderem PlusLigi – Grupą Azoty ZAKSĄ Kedzierzyn-Koźle. Początek piątkowego (10.12) spotkania o godzinie 20:30.