Przemek Stępień: Zagraliśmy jedno z najlepszych spotkań w sezonie

Myślę, że dzisiaj zagraliśmy jedno z lepszych spotkań w tym sezonie. Zagraliśmy bardzo dobrze całą drużyną – powiedział Przemek Stepień po spotkaniu z Jastrzębskim Węglem.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali w środowy wieczór Jastrzębski Węgiel 3:1. Po pierwszej partii, wygranej wysoko przez gości (25:15), w kolejnych trzech górą byli akademicy. W kolejnych trzech partiach lepsi okazali się akademicy z Kortowa, którzy zainkasowali komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie byli tego dnia lepiej dysponowani na zagrywce (6:2) oraz w bloku (7:4). Jastrzębianie natomiast, byli dokładniejsi w przyjęciu (50% do 40%). Obie drużyny zanotowały taki sam wskaźnik skuteczności w ataku (po 51%).

Najskuteczniejszym w ekipie z Olsztyna był Damian Schulz (23 pkt.), a u gości – Mohamed Al Hachdadi (16 pkt.)

O pierwszym secie musimy zapomnieć. Popełnialiśmy błąd za błędem. Na szczęście od drugiego seta wskoczyliśmy na zupełnie inny poziom. Szczególnie w polu serwisowym zrobiliśmy dobrą robotę. Narzuciliśmy presję, przez co drużyna z Jastrzębia dużo gorzej zaczęła grać w ataku. Myślę, że dzisiaj zagraliśmy jedno z lepszych spotkań w tym sezonie. Zagraliśmy bardzo dobrze całą drużyną – podkreślał rozgrywający akademików Przemysław Stępień na antenie Radia UWM FM.