Porażka na zakończenie

W ostatnim spotkaniu turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli SWD Powervolleys Duren 1:3.

Niedzielne, ostatnie spotkanie w turnieju, akademicy rozpoczęli w składzie: Jankiewicz, Salehi, Janiszewski, Siwczyk, Jakubiszak, Król, Gruszczyński (libero).

Pierwszą partię lepiej rozpoczęli zawodnicy z Niemiec. Akademicy mieli problemy ze skończeniem ataku w pierwszym uderzeniu, co wykorzystywali ich rywale. Gdy skutecznym blokiem popisali się siatkarze Powervolleys Duren, prowadzili 12:8. Choć straty w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur starał się odrobić m.in. Wiktor Janiszewski, to było to za mało, na dobrze dysponowanych siatkarzy z Duren. Efektem tego było ich zwycięstwo w inauguracyjnej partii 25:14.

W drugim secie drużyna z Niemiec wciąż prezentowała dobrą postawę na boisku. Po udanym ataku Janka Króla, akademicy z Kortowa mieli dwa punkty straty (3:5). Przewagę wciąż jednak utrzymywali zawodnicy prowadzeni przez Mruczkiewicza. Tak jak w pierwszej partii, tak i teraz, siatkarze Indykpolu AZS mieli problemy w przyjęciu i ataku. Efektem tego było zwycięstwo SWD Powervolleys Duren 25:15 i ich prowadzenie w całym spotkaniu 2:0.

Podrażnieni olsztynianie od początku trzeciej partii ruszyli do ataku. Po udanym zbiciu Króla, akademicy prowadzili 4:2. Teraz to drużyna z Olsztyna przeważała na parkiecie, dyktując swoje warunki gry – raz po raz punkty zdobywał atakujący Indykpolu AZS. Gdy kolejne „oczko” dołożył debiutujący w biało-zielonych barwach Meisam Salehi, akademicy prowadzili 14:8. Podopieczni trenera Marco Bonitty nie dali sobie wydrzeć przewagi, wygrywając 25:21.

W czwartej odsłonie nastąpiła jedna zmiana – Ciunajtis zastąpił Gruszczyńskiego na pozycji libero, który został… przyjmującym. Po chwilowej walce punkt za punkt, do głosu doszli rywale akademików – po nieudanym ataku olsztynian, tracili oni trzy punkty (5:8). Przez większość seta to ekipa z Niemiec miała cztery punkty przewagi. I choć akademicy walczyli, zbliżyli się na jeden punkt (17:18), to ostatecznie set zakończył się zwycięstwem SWD Powervolleys Duren 25:21 i całe spotkanie 3:1.

To było ostatnie spotkanie sparingowe w wykonaniu akademików z Kortowa – bilans do 6 zwycięstw i 3 porażki. Indykpol AZS Olsztyn już w sobotę, 2 października rozpocznie zmagania w rozgrywkach PlusLigi. Akademicy z Kortowa w Iławie zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów. Początek meczu w hali przy ul. Niepodległości 11B o godzinie 14:45 – bilety od poniedziałku (27.09), do nabycia na indykpolazs.pl/bilety.