Po czterech setach walki, lepszy lider PlusLigi

W spotkaniu 6. kolejki siatkarskiej PlusLigi, Indykpol AZS Olsztyn uległ na wyjeździe Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3. Statuetkę MVP przyznano Olkowi Śliwce.

Akademicy rozpoczęli spotkanie z liderem tabeli PlusLigi w składzie: Jędrzej Gruszczyński, Przemysław Stępień, Dmytro Teryomenko, Javier Octavio Concepcion, Wojciech Żaliński, Ruben Schott i Damian Schulz. Pierwsza partia przez dłuższy czas była bardzo wyrównana. Dopiero w końcówce gospodarze odskoczyli olsztynianom i wygrali 25:21.

Drugi set był już zdecydowanie lepszy w wykonianiu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Choć trudno wyróżnić w ich szeregach jednego lidera, drużynowa, poprawna gra pozwoliła im zwyciężyć 25:18.

Wtedy trener Daniel Castellani zaczął szukać innych rozwiązań na parkiecie. Wojciecha Żalińskiego zmienił Robbert Andringa, a na pozycji libero pojawił się też Jakub Ciunajtis. Na zmiany wchodzili Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba czy Dawid Woch. Przyniosło to efekt w postaci urwanego seta. Akademicy zaskakująco łatwo wygrali trzecią partię 25:17. W kolejnej jednak ponownie górą byli gospodarze (25:16), którzy wygrali już szósty mecz w tym sezonie. Statuetkę MVP otrzymał Aleksander Śliwka.

Najwięcej punktów dla Indykpolu zdobyli: Damian Schulz (16), Ruben Schott (11) i Robbert Andringa (10).