Po czterech setach lepsi gospodarze

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli na wyjeździe ekipie Asseco Resovii Rzeszów 1:3. Statuetkę MVP otrzymał Klemen Čebulj.

Trener Daniel Castellani postawił od pierwszej akcji na Przemysława Stępnia, Jędrzeja Gruszczyńskiego, Wojciecha Żalińskiego, Rubena Schotta, Damiana Schulza, Javiera Concpetion oraz Dimę Teryomenko. Akademicy rozpoczęli spotkanie z Resovią od trzech wygranych akcji. I przez kolejne akcje, powiększali swoją przewagę (4:1, 9:4, 13:9). Punkty serwisem i blokiem zdobywał Teryomenko, a w ataku wspierał go Żaliński. W połowie partii do głosu doszli jednak gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie przy stanie 15:14. Wojnę nerwów w końcówce wygrali rzeszowianie – 29:27.

Drużyna z Kortowa próbowała nawiązać walkę w drugim secie. Przez dłuższy czas na parkiecie utrzymywał się remis. Dzięki dobrym zagrywkom Rubena Schotta, akademicy zbudowali sobie dwupunktowe prowadzenie (13:11). Po asie serwisowym wprowadzonego na parkiet Remigiusza Kapicy, olsztynianie powiększyli jeszcze swoją przewagę (16:13). I tak jak w poprzednej partii, Resovia wyrównała (21:21). Na szczęście dzięki dobrej postawie Żalińskiego i Schotta, Indykpol AZS dopiął swego, zwyciężając 25:23.

O trzecim secie akademicy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Rzeszowianie nadawali rytm gry od samego początku, rozbijając ekipę ze stolicy Warmii i Mazur 25:13. W kolejnym także górą byli rzeszowianie (25:23), choć akademicy dogonili ich w końcówce. Odrobili siedem punktów straty i byli bliscy doprowadzenia do tie-breaka.

Resovię do zwycięstwa poprowadzili Klemen Čebulj i Karol Butryn – najskuteczniejsi na parkiecie (po 19 punktów). Dla Indykpolu AZS Olsztyn najwięcej punktów zdobyli natomiast Ruben Schott (17) i Wojciech Żaliński (16).

W kolejnym spotkaniu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn podejmą w Hali Urania MKS Będzin. Początek środowego spotkania o godz. 18:00. Transmisja w Polsacie Sport Extra, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.