Ostatni sprawdzian Indykpolu AZS


To będą ostatnie sparingi dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn przed startem PlusLigi. Od piątku do niedzieli, akademicy z Kortowa wezmą udział w turnieju towarzyskim w Nowym Dworze Mazowieckim.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn mają już za sobą 6 gier sparingowych. Bilans drużyny prowadzonej przez Marco Bonittę, to 4 zwycięstwa i 2 porażki. W miniony weekend, drużyna ze stolicy Warmii i Mazur podczas turnieju w Suwałkach, uległa ekipie Trefla Gdańsk (0:3) i pokonała Barkom Kazhany Lwów (3:1).

Do rozpoczęcia nowego sezonu PlusLigi pozostał ponad tydzień. Na jakim etapie przygotowań są obecnie akademicy z Kortowa? – Obecnie jesteśmy w etapie przygotowań, gdzie dochodzą nas kadrowicze. Cieszymy się, że jest już z nami Robbert Andringa, który jest ważnym filarem naszego zespołu w defensywie. Obecnie skupiamy się na ćwiczeniu różnych ustawień z naszym Kapitanem – przyznaje Marco Bonitta, szkoleniowiec zespołu.

Najbliższy weekend dla siatkarzy Indykpolu AZS, upłynie pod znakiem ostatnich gier sparingowych. Zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, wezmą udział w turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim. Rywalami akademików z Kortowa będą: Asseco Resovia Rzeszów, Trefl Gdańsk i niemiecki SWD Powervolleys Duren.

Trochę to dziwne, że na tydzień przed ligą, zmierzymy się z zespołem, z którymi kilka dni później będziemy walczyć o ligowe punkty. Z drugiej strony, turniej został zaplanowany już kilka tygodni wcześniej i nie było możliwość zmian. Wyjdziemy na boisko i będziemy walczyć o zwycięstwo – mówi włoski szkoleniowiec akademików.

Zespół trenuje już niemal w komplecie. W sobotni poranek do Polski przyleci Meisam Salehi, który dołączy do drużyny w Nowym Dworze Mazowieckim.

Nasz plan zakłada udział Robberta w jednym bądź dwóch spotkaniach. Jeśli chodzi o Meisama, być może zagra jeden set w niedzielnym meczu – kończy Marco Bonitta.

Piątkowy mecz z Asseco Resovią Rzeszów rozpocznie się o 17:00, sobotni z Treflem Gdańsk o 14:00, a niedzielny z SWD Powervolleys Duren o 11:00. Organizatorzy przewidzieli transmisję online – www.tv.nsk.pl