Ostatni mecz w roku dla lidera PlusLigi

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim meczu w 2020 roku, ulegli Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. Statuetka MVP została przyznana dla Benjamina Toniuttiego.

Trener Daniel Castellani dokonał jednej zmiany względem ostatniego spotkania. Zamiast Mateusza Poręby, mecz na środku siatki rozpoczął Javier Concepcion. Na pozostałych pozycjach mogliśmy zobaczyć: Przemka Stępienia na rozegraniu, Dimę Teryomenko na środku, Wojtka Żalińskiego i Rubena Schotta na przyjęciu, Damiana Schulza na ataku i Jędrzeja Gruszczyńskiego na libero.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. W połowie partii, trzy punkty przewagi wypracowali sobie gospodarze. Dobrze spisywali się m.in. Dima Teryomenko, Damian Schulz, Ruben Schott i Wojciech Żaliński. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla tanio skóry nie sprzedała i zdołała wyrównać przy stanie 20:20. Pierwszą piłkę setową w górze miał Indykpol AZS Olsztyn. Goście jednak wybronili się a chwilę później sami cieszyli się ze zwycięstwa 27:25.

Druga i trzecia partia to już zdecydowana dominacja ZAKSY. Świetnie spisywali się najskuteczniejsi tego dnia na parkiecie: Łukasz Kaczmarek i Aleksander Śliwka. Ale sporo punktów zdobyli także Jakub Kochanowski, Krzysztof Rejno i Kamil Semeniuk. Akademicy nie kończyli kontr, popełniali też sporo własnych błedów. Nie pomogły też zmiany. Wprowadzeni Robbert Andringa i Mateusz Poręba nie byli w stanie zmienić obrazu gry. Podopieczni Nikoli Grbića wygrali 25:17 i 25:16, a w całym spotkaniu 3:0.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn udają się teraz na krótką przerwę świąteczną. Pierwszy trening zespołu po świętach, odbędzie się 27 grudnia. Do rywalizacji o ligowe punkty, akademicy powrócą już w 2021 roku. Pierwszym rywalem Indykpolu AZS Olsztyn będzie Verva Warszawa Orlen Paliwa, a spotkanie zaplanowane na 9 stycznia 2021 roku, odbędzie się w stolicy naszego kraju.