Nieudana wyprawa do Rzeszowa

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w pierwszym meczu w 2022 roku, ulegli na wyjeździe Asseco Resovii Rzeszów 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Paweł Zatorski.

Olsztyńska drużyna pojechała do Rzeszowa bez kontuzjowanego Taylora Averilla (uraz stopy). Amerykański środkowy wróci do gry za dwa tygodnie. W swoim debiucie w PlusLidze trener Javier Weber postawił od pierwszej minuty na Jana Firleja, TJ-a Defalco, Robberta Andringę, Mateusza Porębę, Szymona Jakubiszaka, Karola Butryna i Jędrzeja Gruszczyńskiego.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Z czasem akademikom udało się zbudować trzypunktową przewagę (10:7), którą utrzymali do stanu 19:16. Później gospodarze wyrównali (19:19) i to oni mieli w górze jako pierwsi piłkę setową. Nie wykorzystali jednak swojej okazji. Podobnie zresztą jak drużyna z Kortowa, która zmarnowała aż trzy takie szanse. W końcu znów do głosu doszli rzeszowianie, którzy wygrali 31:29.

To podcięło skrzydła podopiecznym Javiera Webera, co było widać w pierwszych akcjach kolejnej partii. Resovia szybko odskoczyła na prowadzenie 6:2. Później jeszcze zwiększyła przewagę (10:5, 13:8). Od tego momentu olsztynianie zaczęli odrabiać straty. Zbliżyli się na dwa punkty (13:11). Nie byli jednak w stanie przełamać rywala i przegrali ostatecznie także tego seta 22:25.

Ataki gospodarzy napędzali Maciej Muzaj, Klemen Čebulj i Sam Deroo. W trzeciej pariti to oni nadawali rytm wydarzeniom na parkiecie. Akademicy nie byli w stanie podnieść się po dwóch przegranych partiach. Przegrali zdecydowanie 14:25, a całe spotkanie 0:3.

W kolejnym spotkaniu, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się w Iławie z PGE Skrą Bełchatów. Przypominamy o zmianie godziny sobotniego spotkania – 14:45. Bilety wciąż do nabycia na indykpolazs.pl/bilety.