Indykpol AZS Olsztyn – LUK Lublin

-

Podsumowanie

W pierwszym meczu II Nowodworskiego Turnieju Piłki Siatkowej, Indykpol AZS Olsztyn uległ ekipie LUK Lublin 1:3. Olsztynianie zagrają w niedzielnym meczu o 3. miejsce.

Trener Javier Weber w sobotnim sparingu desygnował do gry Joshua Tuanigę na rozegraniu, Bartłomieja Lipińskiego i Moritza Karlitka na przyjęciu, Mateusza Porebę i Taylora Averilla na środku, Karola Butryna na ataku i Jakuba Ciunajtisa na pozycji libero.

Sobotni półfinał rozpoczął się dość wyrównanie, lecz z przodu byli akademicy z Korotwa. Po udanym bloku Taylora Averilla, Indykpol AZS prowadził 10:7. Taki stan rzeczy nie trwał jednak zbyt długo, bowiem dobra postawa w polu serwisowym Lublinian, doprowadziła do wyrównania (10:10). W dalszej części seta obie ekipy często zmieniały się na prowadzeniu. O losach partii zadecydowała końcówka, w której górą byli siatkarze LUK 25:23.

Druga partia rozpoczęła się dobrze dla ekipy z Olsztyna. Dzięki udanym zagrywkom Moritza Karlitzka, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur prowadziła 3:1. Zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Daszkiewicza szybko odrobili straty (3:3) i od tego momentu obie drużyny rywalizowały punkt za punkt. Z każdą minutą inicjatywę ponownie przejmowała ekipa z Lublina, obejmując trzypunktowe prowadzenie (11:8). Straty w Indykpolu AZS starali się odrabiać Karlitzek oraz Butryn, lecz to było za mało – LUK zwyciężył 25:20.

Trzecia odsłona sobotniego spotkania to ponownie gra punkt za punkt. Udanymi atakami popisywali się Butryn oraz Szerszeń, a po asie Lipińskiego, Indykpol AZS prowadził 9:8. W dalszej części seta to olsztynianie prowadzili grę, konsekwentnie powiększając przewagę (15:12). Kto myślał, że trzeci set będzie jednostronny – ten się pomylił. Siatkarze LUK doprowadzili do wyrównania (16:16), a po kolejnych akcjach objęli prowadzenie (18:17). Końcówka ponownie dostarczyła sporo emocji, lecz tym razem z pozytywnym zakończeniem dla akademików z Kortowa, którzy wygrali 25:21.

Dobra gra akademików nie miała już jednak przełożenia na czwartego seta. W nim od początku na parkiecie przeważali lublinianie (6:3). Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera mieli problemy ze skończeniem akcji w pierwszym uderzeniu. Losy meczu starali się odwrócić m.in. Karol Jankiewicz, Szymon Jakubiszak, Robbert Andringa czy Jan Król. To jednak było za mało na dobrze dysponowanych tego dnia rywali. LUK zwyciężył 25:18, a całe spotkanie 3:1.

W niedzielnym meczu o 3. miejsce, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z przegranym pary Projekt Warszawa – Ślepsk Malow Suwałki. Początek spotkania o godz. 11:00, transmisja na tv.nsk.pl