Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie

-

Podsumowanie

W pierwszym meczu turnieju Copernicus Volleyball Cup w Toruniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli ekipie Aluron CMC Warty Zawiercie 0:3. Olsztynianie w czwartek rozegrają mecz o 3. miejsce.

Czwartkowy półfinał akademicy z Kortowa rozpoczęli w składzie: Jankiewicz, Jakubiszak, Siwczyk, Szerszeń, Szymendera, Sapiński, Hawryluk (libero). Do składu akademików z Kortowa, oprócz grających już w poprzednich sparingach Huberta Laseckiego, Kacpra Sienkiewicza i Szymona Pateckiego, dołączył trenujący gościnnie z zespołem – Wiktor Janiszewski.

Warto nadmienić, iż drużyna Aluron CMC ma w swoich szeregach praktycznie wszystkich kluczowych zawodników: Karola Butryna, Bartosza Kwolka, Miguela Tavaresa, Luka Perry czy Trevora Clevenot. Olsztynianie natomiast czekają na czterech zagranicznych zawodników, którzy biorą udział w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich i do drużyny dołączą w przyszłym tygodniu: Alan Souza, Moritz Karlitzek, Joshua Tuaniga i Manuel Armoa.

Choć początek każdej z trzech partii był wyrównany, to z każdą kolejną piłką w danym secie, siatkarze z Zawiercia pewnie budowali przewagę. Olsztynianie popełniali niewymuszone błędy i mimo prób odrobienia strat m.in. w polu serwisowym, nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalem. Aluron CMC Warta zwyciężyła pewnie w każdym secie – 25:19, 25:21, 25:20, awansując do finału turnieju.

W czwartkowym meczu o 3 miejsce, olsztynianie zmierzą się z przegranym pary CUK Anioły Toruń – Projekt Warszawa. Początek spotkania o godz. 13:00 – transmisja w TVP Sport i stronie internetowej sport.tvp.pl.

DataCzasKolejka
4 października 202316:30Copernicus Volleyball Cup

Miejsce spotkania

Arena Toruń
Arena Toruń, 73-89, Generała Józefa Bema, Osiedle Młodych, Chełmińskie Przedmieście, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie, 87-100, Polska