Bogdanka LUK Lublin – Indykpol AZS Olsztyn

-

Podsumowanie

Choć siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn prowadzili już 2:0, to całe spotkanie przegrali 2:3. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, ulegli na wyjeździe Bogdance LUK Lublin. Statuetkę MVP otrzymał Jakub Wachnik.

Przed rozpoczęciem 27 serii gier, akademicy z Kortowa zajmowali w ligowej tabeli 7 miejsce i wciąż walczyli o awans do fazy play-off. Zadanie to jednak nie było łatwe, bowiem niedzielnym rywalem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, była bardzo dobrze spisująca się w tym sezonie, ekipa Bogdanki LUK Lublin. – Nie chcę już myśleć o przeszłości. Mamy przed sobą cztery mecze. Musimy zagrać lepiej na zagrywce i być bardziej konsekwentni w ataku – powiedział przed niedzielnym spotkaniem trener Javier Weber.

Po problemach zdrowotnych, do wyjściowego składu akademików z Kortowa powrócili: Moritz Karlitzek i Kuba Hawryluk. Oprócz nich, na boisku zobaczyliśmy: Tuanigę na rozegraniu, Jakubiszaka z Sapińskim na środku, Szymnederę na przyjęciu oraz Souzę na ataku.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn dobrze rozpoczęli pierwszą partię niedzielnego spotkania. Olsztynianie zdobywali punkty przy zagrywce Czarka Sapińskiego, a na siatce skuteczni byli Alan Souza oraz Moritz Karlitzek. Efektem tego było pewne zwycięstwo 25:15. Dobra gra przyjezdnych miała również miejsce w drugiej odsłonie. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur była świetnie zorganizowana w obronie i ataku. Również i tę odsłonę zapisaliśmy na konto ekipy z Kortowa – 25:17.  

Podrażnieni gospodarze w trzeciej partii ruszyli do ataku. Raz po raz punktowali Ferreira i Schulz. Akademicy z Kortowa mieli problemy w przyjęciu i ze skończeniem ataku w pierwszym uderzeniu. Skrzętnie wykorzystali to lublinianie, którzy wygrali 25:23, którzy odd tego momentu na parkiecie zaczęli „rządzić”. Lublinianie wrócili do swojej formy, którą prezentują przez większość sezonu. Akademicy z Kortowa natomiast ponownie zaczęli popełniać proste błędy. Czwarta partia (25:15), jak i piąta (16:14), została zapisana na konto gospodarzy, którzy wygrali całe spotkanie 3:2. Statuetkę MVP otrzymał Jakub Wachnik.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w kolejnym spotkaniu zmierzą się z Treflem Gdańsk – Hala Urania, Wielka Sobota (30.03), godz. 17:30. Ostatnie 450 biletów dostępne na bilety.indykpolazs.pl

 

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejka
24 marca 202414:45PlusLigaSezon 2023/202427 kolejka PlusLigi

Miejsce spotkania

HSW Globus
Kazimierza Wielkiego, LSM, Rury, Lublin, województwo lubelskie, 20-611, Polska

Wyniki

Drużyna12345WSWynik
BOGDANKA LUK Lublin15172525163Wygrana
Indykpol AZS Olsztyn25252314142Porażka