Koncertowa gra w Iławie

Po wypełnionej po brzegi hali w Iławie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali ekipę Aluron CMC Warty Zawiercie 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn.

W porównaniu do ostatniego ligowego spotkania, akademicy z Kortowa niedzielny bój z ekipą z Zawiercia rozpoczęli bez zmian. Trener Marco Bonitta posłał do boju: Janka Firleja na rozegraniu, Mateusza Porebę i Taylora Averilla na środku, TJ DeFalco i Robberta Andringę na przyjęciu, Karola Butryna na ataku oraz Jędrzeja Gruszczyńskiego na libero.

Drużyna z Kortowa fantastycznie rozpoczęła niedzielne spotkanie. Szybko wypracowała sobie kilkupunktowe prowadzenie (7:3, 9:4, 12:6, 15:8) i później spokojnie mogła kontrolować pierwszego seta. Wygrała go ostatecznie 25:18. Od początku skutecznością wyróżniali się Karol Butryn i Torey DeFalco.

Akademicy dobrze weszli także w drugiego seta. Od początku prowadzili. I choć dali się dogonić przy stanie 13:13, później szybko odskoczyli i wygrali znów bardzo pewnie 25:20. Na pochwały zasłużył także Jan Firlej. Świetnie gubił blok rywali i wystawiał kolegom piłki.

Lekki kryzys gospodarzy dopadł dopiero w trzeciej partii. Jej początek był wyrównany, ale później drużyna z Zawiercia uciekła na trzy punkty 15:12. Dała się jednak znów dogonić (18:18) i straciła chyba wiarę w sukces. Końcówka należała do olsztynian, którzy cieszyli się ze zwycięstwa 25:23 a w całym spotkaniu 3:0. Statuetka MVP trafiła do Karola Butryna. Atakujący (wspólnie z TJ DeFalco) był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Obaj zdobyli po 18 punktów.

W kolejnym spotkaniu ekipa ze stolicy Warmii i Mazur uda się do Katowic. Początek wyjazdowego boju z GKS w niedzielę, 31.10 o godzinie 20:30. Transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.