Karol Butryn: Zwycięstwa budują drużynę!


– Zwycięstwa budują drużynę i cieszą! Natomiast trzeba wziąć pod uwagę z kim mierzyliśmy się w pierwszych dwóch kolejkach. Jesteśmy ze sobą dwa tygodnie i uczymy się siebie nawzajem – powiedział po sobotnim spotkaniu Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotnie popołudnie w Iławie odnieśli pierwsze, upragnione zwycięstwo w nowym sezonie PlusLigi. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pewnie pokonała bez straty seta ekipę GKS Katowice. Stautetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu otrzymał Karol Butrym.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur potwierdziła swoją dominację na boisku również w pomeczowych statystykach. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera dokładniej przyjmowali (44% dokładnego przyjęcia przy 33% dokładnego przyjęcia rywali), byli skuteczniejsi w ataku (57% skuteczności do 50% skuteczności GKS), zdobyli więcej punktów blokiem (8:1) oraz na zagrywce (10:6).

Najwięcej punktów w zwycięskiej drużynie zdobył Karol Butryn (20 pkt.), a w pokonanej ekipie – Gonzalo Quiroga (10 pkt.)

Co po meczu powiedział zdobywca statuetki MVP? – Zwycięstwa budują drużynę i cieszą! Natomiast trzeba wziąć pod uwagę z kim mierzyliśmy się w pierwszych dwóch kolejkach. Jesteśmy ze sobą dwa tygodnie i uczymy się siebie nawzajem. Dziś przeciwnik był łatwiejszy i dlatego wygraliśmy.

Posłuchaj całej rozmowy Janusza Siennickiego na antenie Radia UWM FM!