Jędrzej Gruszczyński dołącza do Zielonej Armii!


Brązowy medalista Ligi Narodów 2019, Mistrz Świata juniorów 2017. Jędrzej Gruszczyński przez najbliższe dwa lata będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn!

Jędrzej Gruszczyński urodził się 13 listopada 1997 roku we Wrześni. Swoją karierę rozpoczął w 2012 roku, w rodzinnym KPS Progress. Absolwent SMS PZPS Spała, wraz z reprezentacją Polski kadetów, w 2015 roku zdobył złoty medal Mistrzostw Europy i Świata. Dwa lata później, reprezentował biało-czerwone barwy w kadrze do lat 21, w której zdobył tytuł Mistrza Świata. Co ważne, na arenie międzynarodowej, Gruszczyński i spółka nie przegrali ani jednego spotkania.

Na PlusLigowych parkietach, Gruszczyński zadebiutował w 2016 roku, w barwach AZS Politechniki Warszawskiej. W ostatnich dwóch sezonach, zawodnik stanowił siłę defensywną Cuprum Lubin.

Sezon 2020/2021 to czas na zmiany dla młodego libero. Jędrzej Gruszczyński przez najbliższe dwa sezony będzie zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn!

– Myślę, że to kolejny przystanek w mojej karierze i mam nadzieję, że zostanę tutaj na dłużej – przyznaje Jędrzej Gruszczyński. – Sam okres negocjacyjny przebiegł bardzo szybko, trwał ok. 2 tygodni. Mam nadzieję, że razem z kibicami stworzymy wspaniałe widowisko na każdym meczu i zapiszemy się w kartach historii Klubu.

– Bardzo cieszę się z podpisanej umowy z Jędrzejem Gruszczyńskim – obowiązywać będzie ona przez najbliższe dwa lata. Według mnie, jest to jeden z najbardziej utalentowanych polskich libero. Znajduje się również w szerokiej kadrze reprezentacji Polski. Mam nadzieję, że Jędrzej będzie godnym następcą Michała Żurka, któremu chciałbym podziękować za 6 lat reprezentowania barw Indykpolu AZS Olsztyn – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Jędrzej Gruszczyński po raz pierwszy w biało-zielonych barwach zadebiutował podczas wizyty w siedzibie Sponsora Klubu – firmy AdiFeed w Grodzisku Mazowieckim.  Od 2007 roku AdiFeed® tworzy rynek eubiotyków zarówno w Polsce jak i na świecie. Od samego początku firmie przyświeca cel ograniczenia stosowania antybiotyków i kokcydiostatyków w produkcji żywności. Dziś aż 80% produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego na półkach polskich sklepów pochodzi od zwierząt żywionych paszami z dodatkiem eubiotyków AdiFeed®. Współpraca AdiFeed® z Indykpolem AZS Olsztyn jest wynikiem zaangażowania firmy w szerzenie zdrowego stylu życia oraz dbania o kondycję zarówno zwierząt jak i ludzi.

Podczas wizyty w siedzibie firmy AdiFeed, miało miejsce podpisanie nowej umowy sponsorskiej. – Współpraca z naukowcami, takimi jak prof. Andrzej Koncicki z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie [Przewodniczący Rady Nadzorczej Klubu – red.], pozwoliła nam nawiązać inne, ciekawe rozwiązania – mówi dr inż. Witold Nowak, Prezes AdiFeed. – To właśnie prof. Koncicki zachęcił mnie do wzięcia udziału w wspólnym projekcie, jakim jest sponsoring Indykpolu AZS Olsztyn. Jestem fanatykiem cudownego sportu, jakim jest siatkówka. Ubolewam jedynie, że małym zainteresowaniem cieszy się wśród sponsorów wspieranie rozwoju sportu i zdrowego trybu życia. Jestem zadowolony, że po raz kolejny mam okazję być Sponsorem Indykpolu AZS Olsztyn i cieszyć się wraz z innymi sponsorami, rozwojem siatkówki na terenie Olsztyna.

Jędrzej Gruszczyński w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 3.