Jastrzębski Węgiel Mistrzem Polski


Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zostali nowym Mistrzem Polski. W wielkim finale dwukrotnie pokonali Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Gratulacje dla ekipy z Jastrzębia-Zdroju oraz szczególnie nam bliskiemu – Andrea Gardiniemu!

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po fazie zasadniczej zajmowali 2. miejsce. W pierwszym meczu fazy play-off, zawodnicy prowadzeni przez trenera Andrea Gardiniego, pokonali Aluron CMC Wartę Zawiercie (3:0 i 3:1). W półfinale, ekipa ze Śląska zmierzyła się z Vervą Warszawa Orlen Paliwa i również rywalizacja zakończyła się po dwóch konfrontacjach (3:2 i 3:1). Jastrzębianie w wielkim finale dwukrotnie pokonali Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (dwa razy po 3:1). Drużynę Jastrzębkiego Węgla do złota poprowadził były szkoleniowiec Indykpolu AZS – Andrea Gardini.

Przypomnijmy, iż w fazie zasadniczej, akademicy z Kortowa w dwumeczu z Jastrzębskim Węglem zdobyli 4 punkty. Olsztynianie zwyciężyli najpierw w Hali Urania 3:1, aby kilka dni później, na wyjeździe ulec 2:3.

W rywalizacji o brązowe medale, górą byli siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa, którzy pokonali 2:1 ekipę PGE Skry Bełchatów.

Klasyfikacja końcowa sezonu 2020/2021:

 1. Jastrzębski Węgiel
 2. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
 3. Verva Warszawa ORLEN Paliwa
 4. PGE Skra Bełchatów
 5. Asseco Resovia Rzeszów
 6. Trefl Gdańsk
 7. Ślepsk Malow Suwałki
 8. Aluron CMC Warta Zawiercie
 9. GKS Katowice
 10. Indykpol AZS Olsztyn
 11. Cuprum Lubin
 12. Cerrad Enea Czarni Radom
 13. Stal Nysa
 14. MKS Będzin – spadek z PlusLigi