Jan Firlej: MVP jest zasługą drużyny


– Nagroda MVP to zasługa całej drużyny. Widać, że zbliżają się play-offy, a nasza drużyna jest naładowana bardzo pozytywnie – powiedział MVP spotkania na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w poniedziałkowe popołudnie pewnie pokonali bez straty seta ekipę Projektu Warszawa. Każda z trzech partii przebiegła pod dyktando akademików z Kortowa, którzy zasłużenie zdobyli komplet punktów. W ligowej tabeli, z dorobkiem 41 „oczek”, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zajmuje 6. miejsce.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie byli skuteczniejsi w ataku (67% skuteczności przy 46% skuteczności drugiego zespołu) oraz zdobyli więcej punktów w polu serwisowym (6:2). Warszawianie natomiast dysponowali dokładniejszym przyjęciem (52% dokładnego przyjęcia przy 47% dokładnego przyjęcia rywali). Obie drużyny zdobyły po 3 punkty w bloku. Najskuteczniejszy w ekipie z Kortowa był TJ DeFalco (19 pkt.), a u gości – Bartosz Kwolek (10 pkt.).

W każdym elemencie graliśmy bardzo równo. Nasze malutkie falowanie wynikało z tego, że Warszawa nas naciskała. Maja klasowych graczy. Ale wytrzymaliśmy ten napór i narzuciliśmy własny styl gry. Widać, że zbliżają się play-offy. A nasza drużyna jest naładowana bardzo pozytywnie – podsumował poniedziałkowe spotkanie Jan Firlej, MVP meczu na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy!