Grzegorz Pająk dołącza do Indykpolu AZS Olsztyn


Doświadczony rozgrywający, który do stolicy Warmii i Mazur wraca po dziesięciu latach. Grzegorz Pająk dołącza do Indykpolu AZS Olsztyn, dzięki czemu akademicy z Kortowa ponownie mogą trenować w komplecie.

Drużyna Indykpolu AZS Olsztyn do ostatniego, ligowego meczu z PSG Stalą Nysa przystąpiła osłabiona brakiem Joshua Tuanigi. Niezwłocznie po otrzymanej diagnozie (częściowe uszkodzenie więzadeł stawu łokciowego, wobec czego konieczna była operacja), władze klubu wraz ze sztabem szkoleniowym, rozpoczęły poszukiwania zastępcy Tuanigi. Ostatecznie do drużyny ze stolicy Warmii i Mazur dołączy Grzegorz Pająk, który wraca do stolicy Warmii i Mazur po dziesięciu latach. Popularny „Spider” był już zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2013/2014, z którym zajął 5. miejsce.

Grzegorz Pająk urodził się 1 stycznia 1987 roku w Stalowej Woli. W swojej karierze, oprócz wspominanego klubu ze stolicy Warmii i Mazur, reprezentował barwy: BBTS Bielsko-Biała, Jastrzębskiego Węgiel, Effectora Kielce, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Aluron Virtu Warty Zawiercie, MKS Będzin czy LUK Politechniki Lublin. Dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski (2016 i 2017) oraz Puchar Polski (2010 i 2017). W 2015 roku wraz z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal Ligi Europejskiej.

Dla Grzegorza Pająka obecny sezon jest 10 w historii jego występów w PlusLidze. Do tej pory rozegrał 225 spotkań, z czego ostatnich 21 w barwach Cuprum Lubin. Poniedziałkowy mecz przeciwko Ślepskowi Malow Suwałki, był jego ostatnim występem dla „Miedziowych”.

Cieszę się, że udało nam się pozyskać Grzegorza Pająka na dokończenie tegorocznych rozgrywek. Po kontuzji Joshua Tuanigi znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Rozpoczęli poszukiwania jego następcy – nie było to łatwe zadanie, ponieważ nie każdy wolny rozgrywający na rynku transferowym, pasował do koncepcji Javiera Webera. Ostatecznie udało nam się porozumieć z klubem z Lubina, jak i samym zawodnikiem. Dzięki temu w czwartek Grzegorz Pająk przyjedzie do Olsztyna, a od piątku rozpocznie treningi z naszą drużyną – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Grzegorz Pająk, który w ostatnim dniu okienka transferowego został zgłoszony w biało-zielonych barwach do rozgrywek PlusLigi, zagra w Indykpolu AZS Olsztyn z numerem 11.

fot. Cuprum Lubin