Czterodniowy wyjazd Zielonej Armii


Do przejechania blisko 1500 km w 4 dni. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn udają się na czterodniowy wyjazd, podczas którego rozegrają dwa spotkania. Pierwsze już w czwartek, z Treflem Gdańsk o godzinie 15:00!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatni dzień stycznia sprawili niespodziankę swoim kibicom. Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, pokonali w Hali Urania bez straty seta ekipę Trefla Gdańsk. Statuetkę MVP otrzymał Jędrzej Gruszczyński. W ligowej tabeli, z dorobkiem 28 punktów, akademicy przesunęli się na 9. miejsce.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie tego dnia dokładniej przyjmowali (54% do 45%), byli skuteczniejsi w ataku (47% do 44%) oraz zdobyli więcej punktów na zagrywce (6:3) oraz w bloku (10:2). Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Damian Schulz (16 pkt.), a dla gości Kewin Sasak (17 „oczek”).

Są jeszcze pewne rezerwy w grze zespołu – przyznaje Marcin Mierzejewski, drugi trener Indykpolu AZS Olsztyn. – Możemy zagrać jeszcze lepiej i zrobić coś, co wcale nie jest trudne, ale będzie dawało na kolejnych meczach duże efekty.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w środowy poranek udali się w czterodniową podróż, liczącą blisko 1500 kilometrów. Akademicy w czwartek zmierzą się w Ergo Arenie z Treflem Gdańsk (godz. 15:00), a zaraz po końcowym gwizdku udadzą się w podróż do Nysy, aby w sobotę zmierzyć się z miejscową Stalą (godz. 20:30).

Czy przez trzy dni może coś zmienić się w ekipie z Olsztyna? – Zadbaliśmy o formę fizyczną zawodników, aby byli dobrze przygotowani i zachowali świeżość. Jeśli chodzi o przejazd z Gdańska do Nysy, czyli przez całą Polskę, to nie jest taka prosta sprawa, zwłaszcza przy obecnych warunkach pogodowych. Nie narzekamy na kalendarz, gdyż wiemy, że spotyka to też inne zespoły – kończy Marcin Mierzejewski.

Początek czwartkowego spotkania w Ergo Arenie o godzinie 15:00. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy relacjonować kulisy sobotniej potyczki – fb.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs.

no images were found