Czas na inaugurację nowego sezonu PlusLigi!


W sobotę, 26 października, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczną nowy sezon PlusLigi! Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego zmierzą się z Cerradem Enea Czarni Radom. Bilety wciąż są dostępne!

Spragnieni ligowych emocji kibice, musieli czekać prawie sześć miesięcy, aby ponownie zasiąść na trybunach Hali Urania i dopingować swój zespół. Chwilę wcześniej, bo dokładnie 26 sierpnia, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn spotkali się po raz pierwszy. Dwa miesiące ciężkich przygotowań, setki godzin spędzonych na boisku, hektolitry potu wylane na treningach. Tak w skrócie wyglądał okres przygotowawczy ekipy ze stolicy Warmii i Mazur do nowego sezonu PlusLigi.

Trzon drużyny z Kortowa pozostał niezmienny. W zespole pozostali m.in. Paweł Woicki, Robbert Andringa, Michał Żurek, Jan Hadrava czy Paweł Pietraszko. Do ekipy ze stolicy Warmii i Mazur dołączyli m.in. Wojciech Żaliński, Mateusz Mika, Tomasz Kowalski, Remigiusz Kapica.  Niewątpliwie szerokim echem w mediach, odbiło się zakontraktowanie przez Indykpol AZS gwiazdę irańskiej siatkówki – Seyeda. Nad całością czuwa włoski szkoleniowiec, dla którego będzie to pierwszy klub w Polsce – Paolo Montagnani.

Podopieczni włoskiego szkoleniowca Indykpolu AZS, w trakcie okresu przygotowawczego rozegrali jedenaście spotkań kontrolnych. Pięć z nich zakończyło się zwycięstwem (trzy razy z Treflem Gdańsk, raz z niemieckim Netzhoppers KW i raz z Aluron Virtu CMC Zawiercie), pięć porażką (dwa razy z Treflem, raz z ONICO Warszawa, GKS Katowice i Cerrad Enea Czarni Radom) i jedno remisem (Trefl Gdańsk).

– Okres przygotowawczy był długi i ciężki – mówi Marcin Mierzejewski, drugi trener Indykpolu AZS Olsztyn. – Wszyscy cieszą się, że nadeszła upragniona inauguracja rozgrywek. Jeśli chodzi o sparingi, to, mimo że w każdym meczu wychodzimy po to, aby wygrać, to wyniki gier kontrolnych mają drugorzędne znaczenie. Podczas gier kontrolnych sprawdzaliśmy różne ustawienia. To, co założyliśmy sobie na ten okres, udało nam się zrealizować. Wiemy kto i w jakim momencie może pomóc na boisku podczas spotkań o ligowe punkty. 

I dodaje: – Po trzech tygodniach ciężkiej pracy, zawodnicy zeszli z obciążeń. Wszystko po to, aby na sobotę byli w optymalnej formie fizycznej i psychicznej.

Po 204 dniach od ostatniego spotkania ligowego, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn powrócą na ligowe parkiety. W sobotę, 26 października o godzinie 14:45, akademicy z Kortowa podejmą przed własną publicznością Cerrad Enea Czarni Radom!

W drużynie z Radomia, która w minionym sezonie zajęła wysokie, 5. Miejsce, również doszło do kilku zmian kadrowych. Z drużyną pożegnali się m.in. Tomasz Fornal, Norbert Huber, Maksim Żygałow, czy… Wojtek Żaliński. Skład drużyny prowadzonej przez Roberta Prygla zasilili Michał Kędzierski, Mateusz Masłowski, Athanasios Protopsaltis, czy były siatkarz Indykpolu AZS – Wojciech Włodarczyk (2010/2011 oraz 2016/2017).

Drużyna z Mazowsza podczas okresu przygotowawczego rozegrała 10 spotkań towarzyskich, z czego 6 zakończyło się zwycięstwem, 3 przegraną, a jedno remisem. Akademicy i Wojskowi spotkali się ze sobą podczas Turnieju Partnerstwa Regionalnego – wtedy to lepsi okazali się siatkarze Cerradu Enea Czarnych, wygrywając 3:0. Jak wynik padnie podczas inauguracji sezonu PlusLigi?

– Na pewno będziemy zwracali uwagę na to, jak Radom grał przeciwko nam podczas okresu przygotowawczego – przyznaje Mierzejewski. – Będziemy przygotowani, aby nasi rywale nie zaskoczyli nas żadnymi zagraniami technicznymi. Mamy mocną ekipę, która jest bardzo doświadczona. Z drugiej strony liga jest bardzo wyrównana i ciężko będzie stwierdzić, jakie mamy mankamenty, a co jest naszą mocną stroną. Naszym małym marzeniem jest awans do fazy play-off!

Początek sobotniego spotkania w Hali Urania o godzinie 14:45. Bilety wciąż są do nabycia – online za pośrednictwem strony indykpolazs.pl/bilety oraz w dniu meczu, w kasie biletowej Hali Urania od godziny 13:30.

UWAGA! Nowy sezon to zmiana miejsca kasy biletowej w Hali Urania. W tym sezonie, bilety bezpośrednio przed meczem, będzie można nabyć w kasie, zlokalizowanej na parterze – na lewo od głównego wejścia Hali Urania.

Bezpośrednią transmisje z meczu przeprowadzą również Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Bądź z nami w Uranii!