Bartłomiej Lipiński żegna się z Indykpolem AZS


Rozegrał 33 spotkania, w których zdobył 334 punkty. Nagrodzony statuetką MVP za najlepszego zawodnika meczu. Po roku spędzonym w stolicy Warmii i Mazur, Bartłomiej Lipiński odchodzi z Indykpolu AZS Olsztyn.

Bartłomiej Lipiński do stolicy Warmii i Mazur przybył znad morza. Dobra postawa siatkarza w sezonie 2021/2022 w barwach Trefla Gdańsk, zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski. Lipiński już jako zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn rozegrał kilka spotkań w Siatkarskiej Lidze Narodów, w której pokazał się z dobrej strony.

W obecnym sezonie przyjmującego mogliśmy zobaczyć w 33 spotkaniach, w których zdobył 334 punkty – 280 w ataku (43% skuteczności), 28 w polu serwisowym oraz 26 w bloku. Po wyjazdowym zwycięstwie nad GKS Katowice (3:1), Lipiński odebrał statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika spotkania.

Po zakończeniu sezonu 2022/2023, Bartłomiej Lipiński żegna się z Olsztynem. – W imieniu Władz Klubu chciałbym podziękować Bartkowi za grę w naszym zespole w minionym sezonie. Życzę powodzenia w kolejnych etapach siatkarskiej kariery – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Lipa, dziękujemy!