Akademicy zwyciężają w Radomiu!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po raz kolejny zainkasowali komplet punktów. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur tym razem pokonała na wyjeździe Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0. MVP – Karol Butryn!

W sobotnim spotkaniu w Radomiu, zespół akademików z Kortowa poprowadził już Marco Bonitta. Włoski szkoleniowiec nie dokonał zmian w wyjściowym składzie olsztynian. Mecz rozpoczęli zatem: Firlej, Jakubiszak, Poręba, Defalco, Andringa, Butryn i Gruszczyński (libero).

Gospodarze w pierwszym secie bardzo długo dotrzymywali kroku akademikom. Początkowo to oni prowadzili różnicą 1-2 punktów. W końcówce jednak do głosu doszli akademicy z Kortowa. W decydującym momencie przełamali rywala i cieszyli się ze zwycięstwa 25:23. Identycznym rezultatem zakończyła się też druga partia. Choć akurat w niej, siatkarze Indykpolu AZS mieli sporą przewagę. Prowadził kolejno 10:6, 14:8 i 17:11. Ale przez chwilowy kryzys gospodarzom udało zbliżyć się na jeden punkt (23:22). Na szczęście – ponownie końcówka należała do olsztynian.

Zdecydowanym liderem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur był tego dnia Karol Butryn. Tylko w dwóch pierwszych setach zdobył 18 punktów. Kolejne dorzucił jeszcze w trzecim. Ten był ponownie bardzo wyrównany. Lepiej zaczęli go gospodarze, którzy prowadzili już 8:5. Po kilku minutach akademicy zdołali wyrównać (12:12). Wojskowi jeszcze raz odskoczyli na prowadzenie 17:13 i utrzymywał je do stanu 21:17. Ale radomianie zaczęli się gubić i… goście wyrównali (21:21), a po chwili cieszyli się ze zwycięstwa w tej partii 25:23. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Indykpolu AZS Olsztyn 3:0 – statuetka MVP powędrowała do Karola Butryna.

Spotkajmy się w Iławie w niedzielę, 28 listopada o godzinie 17:30! Rywalem Indykpolu AZS Olsztyn będzie Stal Nysa – bilety dostępne na indykpolazs.pl/bilety.