15 Jakub Ciunajtis

Narodowośćpol Polska
PozycjaLibero
Data urodzenia6 sierpnia 1998
Wzrost177
Poprzednie drużynyAZS UWM Olsztyn (2016-2021)
Indykpol AZS Olsztyn (2021-)
Obecna drużynaIndykpol AZS Olsztyn
SezonySezon 2024/2025

Jakub Ciunajtis urodził się 6 sierpnia 1998 roku. Jest wychowankiem AZS Olsztyn, gdzie u boku trenera Sergiusza Salskiego, rozpoczął przygodę z siatkówką. W sezonie 2016/2017, był podstawowym libero Indykpolu AZS Olsztyn w rozgrywkach Młodej Ligi, stanowiącej zaplecze seniorskich rozgrywek PlusLigi. W 2019 roku, w składzie UWM Olsztyn, siatkarz wywalczył srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski. Ekipa z Kortowa zajęła także pierwsze miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. 

Dla Jakuba Ciunajtisa obecny sezon był czwartym w najwyżej klasie rozgrywkowej w Polsce. Wychowanek AZS UWM Olsztyn o miejsce w wyjściowym składzie musi walczyć z Kubą Hawrylukiem.  Kiedy jednak już pochodzący z Ornety siatkarz miał okazję zaprezentować się na boisku, to dawał zespołowi stabilność w przyjęciu. Ciunajtis z dobrej strony pokazał się w spotkaniach m.in. przeciwko PSG Stali Nysa (zarówno w fazy zasadniczej, jak i play-off) oraz KGHM Cuprum Lubin. W sumie 48 razy mogliśmy obserwować siatkarza w akcji.

Jakub Ciunajtis to także były student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, z którym wywalczył: srebrny (2019) oraz brązowy (2021) medal Akademickich Mistrzostw Polski. W 2021 roku, akademicy z Kortowa zajęli także 1 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

Młody, zawzięty, ambitny i w każdej chwili gotowy do walki, aby pomóc zespołowi w trudnej sytuacji. Jakub Ciunajtis w przyszłym sezonie również będzie miał okazję do pokazania się szerszej publiczności na boiskach PlusLigi – popularny „Mini” zostaje w stolicy Warmii i Mazur!

Olsztyn jest świetnym miejscem do życia. Ludzie wokół są wspaniali, ponadto mamy dobry zespół, który jest mądrze zarządzany. Dlatego zdecydowałem się tutaj zostać. Jeśli chodzi o grę, to jestem cały czas do dyspozycji trenera oraz wszystkich zawodników. Staram się wykonywać moją robotę jak najlepiej potrafię. Z racji mojego stażu w zespole, jak najlepiej pomagam również nowym kolegom odnaleźć się w Olsztynie – mówi Jakub Ciunajtis.