Kolejny wychowanek zostaje w Olsztynie!


Wychowanek AZS UWM Olsztyn, który w biało-zielonych barwach zadebiutował w PlusLidze. Zawsze zwarty i gotowy, aby pomóc zespołowi w trudnej sytuacji. Jakub Ciunajtis zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn na następny sezon!

Dla Jakuba Ciunajtisa obecny sezon był czwartym w najwyżej klasie rozgrywkowej w Polsce. Wychowanek AZS UWM Olsztyn o miejsce w wyjściowym składzie musi walczyć z Kubą Hawrylukiem.  Kiedy jednak już pochodzący z Ornety siatkarz miał okazję zaprezentować się na boisku, to dawał zespołowi stabilność w przyjęciu. Ciunajtis z dobrej strony pokazał się w spotkaniach m.in. przeciwko PSG Stali Nysa (zarówno w fazy zasadniczej, jak i play-off) oraz KGHM Cuprum Lubin. W sumie 48 razy mogliśmy obserwować siatkarza w akcji.

Jakub Ciunajtis to także były student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, z którym wywalczył: srebrny (2019) oraz brązowy (2021) medal Akademickich Mistrzostw Polski. W 2021 roku, akademicy z Kortowa zajęli także 1 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

Młody, zawzięty, ambitny i w każdej chwili gotowy do walki, aby pomóc zespołowi w trudnej sytuacji. Jakub Ciunajtis w przyszłym sezonie również będzie miał okazję do pokazania się szerszej publiczności na boiskach PlusLigi – popularny „Mini” zostaje w stolicy Warmii i Mazur!

Olsztyn jest świetnym miejscem do życia. Ludzie wokół są wspaniali, ponadto mamy dobry zespół, który jest mądrze zarządzany. Dlatego zdecydowałem się tutaj zostać. Jeśli chodzi o grę, to jestem cały czas do dyspozycji trenera oraz wszystkich zawodników. Staram się wykonywać moją robotę jak najlepiej potrafię. Z racji mojego stażu w zespole, jak najlepiej pomagam również nowym kolegom odnaleźć się w Olsztynie – mówi Jakub Ciunajtis.

 – Jakub zrobił bardzo duży postęp w minionym sezonie. Choć miał mało okazji do gry, to zdaniem trenerów, bardzo dobrze prezentował się na treningach. Ma szasnę, aby w przyszłości regularnie występować na parkietach PlusLigi – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Umowa z Jakubem Ciunajtisem została przedłużona o rok.

Czy wiesz, że #WarmiaMazuryAktywnie to także dziesiątki kilometrów tras rowerowych, prowadzących przez piękne i urokliwe miejsca? Gdzie w wolnym czasie lubi jeździć Jakub? Zobaczcie sami!