Indykpol AZS zwycięża w Kozienicach

W finale Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali ekipę Cerradu Enea Czarnych Radom 3:2!

Sobotnie spotkanie rozpoczęli: Firlej, Jakubiszak, Siwczyk, Janiszewski, DeFalco, Butryn, Gruszczyński (libero).

Pierwszą partię lepie rozpoczęli siatkarze Indykpolu AZS. Po udanym bloku Siwczyka, akademicy z Kortowa prowadzili 4:1. Gospodarze turnieju tanio skóry nie sprzedali i po kilku minutach tracili już tylko jedno „oczko” (7:6). Jednak po kolejnym udanym ataku Butryna, goście wrócili na trzypunktowe prowadzenie (11:8). Ostatecznie przyjezdni „dowieźli” bezpieczny wynik do samego końca, pewnie zwyciężając 25:16.

Gra w drugim secie była już bardziej wyrównana. Na kolejne, skuteczne uderzenia Butryna, gospodarze odpowiadali atakami Ademara Santany. Gdy walkę na siatce wygrał Berger, a Cerrad Enea Czarni prowadzili 8:6. I choć po chwili akademicy doprowadzili do wyrównania (8:8), to radomianie w mgnieniu oka odskoczyli na cztery punkty (13:9). Drużyna pod wodzą trenera Bednaruka utrzymała prowadzenie, zwyciężając 25:22.

Podrażnieni olsztynianie od początku trzeciej odsłony ruszyli do ataku. Po asie serwisowym Butryna, Indykpol AZS prowadził 4:1. Dzięki dobrej grze Jakubiszaka, Siwczyka i Butryna, olsztynianie utrzymywali przewagę (9:5). Gdy wydawało się, że ekipa ze stolicy Warmii i Mazur utrzyma przewagę, w polu zagrywki pojawił się Ademar Santana – na tablicy wyników po jego zagrywkach mieliśmy radomianie objęli prowadzenie 16:15. Wojnę nerwów w końcówce wygrali siatkarze z Radomia – 25:23.

W czwartej partii, trener Bonitta dokonał jednej zmiany – w przyjęciu zamiast TJ, pojawił się Janek Król. Po asie Butryna, akademicy prowadzili 6:4 i utrzymywali dwupunktową przewagę w kolejnych akcjach. Radomianie jednak za wszelką cenę chcieli zamknąć spotkanie w czterech setach – gdy udaną zagrywką popisał się Ostrowski, mieliśmy remis (12:12). Siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur nie dali za wygraną i w kolejnych akcjach zbudowali przewagę, którą utrzymali do samego końca – 25:21.

Decydujący set rozpoczął się od wymiany punkt za punkt. Przy „zmianie stron”, na prowadzeniu byli olsztynianie z wynikiem 8:4. Zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę nie oddali prowadzenia, zwyciężając 15:10, całe spotkanie 3:2 i zajmując 1. miejsce w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni w Kozienicach!

W kolejny weekend, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wezmą udział w XII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. W piątek, 17.09, akademicy z Kortowa zmierzą się z Treflem Gdańsk (godz. 20:30). Drugą parę półfinałową tworzą Ślepsk Malow Suwałki vs Barkom-Każany Lwów. Przegrani zmierzą się w sobotni meczu o 3. miejsce (godz. 13:00), a wygrani w finale (godz. 15:30). Transmisja w Polsacie Sport.