Bartłomiej Lipiński nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn!


Srebrny medalista letniej Uniwersjady 2019. Przyjmujący, który w minionym sezonie zdobył 423 punkty. Reprezentant Polski – Bartłomiej Lipiński, został nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn!

Bartłomiej Lipiński urodził się 16 listopada 1996 roku w Makowie Mazowieckim. Jego pierwszym klubem był KS Metro Warszawa, z którym zdobył m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, a na boiskach PlusLigi zadebiutował w barwach AZS Częstochowa (2015/2016).

Zawodnik podczas swojej przygody z siatkówką reprezentował barwy: BBTS Bielsko-Biała (2016/2017), włoskiego Pallavolo Azzurra Alessano (2017/2018), Chemika Bydgoszcz (2018/2019), saudyjskiego Al Ahli S.C. (2019) czy Cuprum Lubin (2019/2020). Przez ostatnie dwa lata, Lipiński był filarem ofensywy Trefla Gdańsk. W minionym sezonie, w rozegranych 30 spotkaniach zapunktował 423 razy (368 w ataku, 28 w bloku i 27 w polu serwisowym). Zdobył także 3 statuetki MVP dla najlepszego zawodnika meczu.

Przyjmujący w swojej karierze zdobył srebrny medal letniej Uniwersjady w 2019 roku. Dobra postawa siatkarza na boiskach w minionym sezonie, zaowocowała powołaniem do seniorskiej reprezentacji Polski. Po zgrupowaniu, zawodnik przyjedzie do stolicy Warmii i Mazur – Bartłomiej Lipiński został nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn!

Temat gry w Olsztynie był już od paru sezonów – jest to miasto bliskie mojemu sercu, bo mieszka tu moja rodzina – przyznaje Bartłomiej Lipiński. – Podoba mi się klimat jaki panuje w klubie oraz atmosfera, którą stwarzają kibice na meczach. Cieszę się na współpracę z trenerem Weberem, ponieważ jego osoba miała również na decyzję o podpisaniu kontraktu. Do tego wszystkiego dochodzi piękne miasto, otoczenie natury – myślę, że jest to miejsce, w którym z żoną będziemy czuli się bardzo dobrze.

I dodaje: – Mój cel to dalszy rozwój, gra lepsza niż w poprzednich sezonach oraz wygrywanie sporej ilości spotkań. Wierzę, że mój najlepszy sezon jest zawsze przed mną.

Po otrzymaniu informacji od TJ DeFalco, mówiącej, iż w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował barw naszego klubu, zmuszeni byliśmy rozpocząć poszukiwania jego następcy. Trener Weber zaproponował Bartłomieja Lipińskiego, z którym dość szybko udało nam się porozumieć. Uważam, że jest co świetny i perspektywiczny zawodnik, co pokazuje jego powołanie do reprezentacji Polski. Z Bartkiem wiążemy duże nadzieję i myślę, że będzie on naszym sporym wzmocnieniem – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie.

Przyjmujący związał się z olsztyńskim klubem rocznym kontraktem.