W Rzeszowie „za trzy”!

W spotkaniu otwierającym 3. kolejkę PlusLigi, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Statuetkę MVP zdobył Jan Hadrava!

W pierwszym secie Indykpol AZS Olsztyn grał bardzo skutecznie. Liderami od początku meczu byli: Jan Hadrava i Wojtek Żaliński. Tylko oni w pierwszej partii zdobyli 14 punktów (po 7 każdy), co dało akademikom pewne zwycięstwo 25-20.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli gospodarze. Wypracowali sobie trzypunktową przewagę. Olsztynianie dzięki dobrej grze blokiem i zagrywką przełamali ich wyrównując przy stanie 8-8. Chwilę później było już 8-11 po błędach Wojtka Żalińskiego. Jednak przyjmujący wraz z Hadravą dobrą grą ponownie odrobili trzy punkty. Punktowy blok dorzucił jeszcze Mateusz Poręba i Indykpol prowadził 12-11. Przez kolejne minuty znów dominowali zawodnicy z Kortowa. Było 19-15, 22-18 i 25-20.

Drużyna z Podpromia próbowała jeszcze powalczyć. Wygrała w trzeciej partii 25-21. Ale na więcej nie było stać zespołu prowadzonego przez Piotra Gruszkę. Ostatni set należał ponownie do gości (25-19) i Indykpol AZS Olsztyn cieszył się ze zwycięstwa w całym meczu 3-1. MVP spotkania został Jan Hadrava. Zdobył 24 punkty – 19 dorzucił Wojciech Żaliński, a 11 Mateusz Poręba.

Kolejny mecz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w piątek, 8 listopada o godz. 20:30. Rywalem akademików w Hali Urania będzie GKS Katowice. Świętujmy razem 101. Rocznicę odzyskania przez Polski Niepodległości! Bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety!

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (20:25,20:25,25:21,19:25)

Asseco Resovia: Shoji (4), Krulicki (6), Kosok (11), Hoag (6), Marechal (2), Bartman (17), Perry (libero) oraz Komenda (2), Buszek (9), Możdżoenk (1), Schulz, Perry (libero)

Indykpol AZS: Woicki (1), Poręba (11), Seyed (8), Żaliński (19), Andringa (7), Hadrava (24), Żurek (libero) oraz Kowalski,

MVP: Jan Hadrava