Zwycięstwo w półfinale


W półfinałowym spotkaniu XIII Memoriału Józefa Gajewskiego w Suwałkach, Indykpol AZS Olsztyn pokonał ekipę Ślepska Malow Suwałki 3:0. Tym samym olsztynianie awansowali do finału.

Trener Javier Weber w trzecim sparingu podczas okresu przygotowawczego, mógł już skorzystać z dwóch przyjmujących: Robberta Andringi oraz Moritza Karlitzka, którzy na początku tygodnia dołączyli do drużyny. W czwartkowym spotkaniu, szkoleniowiec akademików z Kortowa do wyjściowej siódemki desygnał tylko drugiego z nich, który rozpoczął mecz po przekątnej z Bartłomiejem Lipińskim. Wyjściowy skład uzupełnili: Jankiewicz (rozegranie), Jakubiszak i Siwczyk (środek), Butryn (atak), Ciunajtis (libero).

Półfinałowy pojedynek lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po udanej zagrywce Bartosza Filipiaka, prowadzili 8:4. Siatkarze z Suwałk bardzo dobrze radzili sobie w polu serwisowym, odrzucając olsztynian od siatki. Straty starali się odrabiać m.in. Moritz Karlitzek i Karol Butryn, co po kilkunastu rozegranych akcjach przyniosło skutek i pozwoliło na zniwelowanie siedmiopunktowej przewagi (4:11, 15:15). Od tego momentu na parkiecie przeważali siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur, którzy zwyciężyli 25:22.

Początek drugiej partii był bardziej wyrównany. Pojedynek na siatce zaserwowali nam atakujący obu ekip – na punkty Butryna, gospodarze odpowiadali uderzeniami Filipiaka. Gdy skuteczną zagrywkę dołożył Karlitzek, Indykpol AZS objął prowadzenie 9:7 Taki stan nie trwał jednak zbyt długo, gdyż błędy olsztynian spowodowały zmianę na prowadzeniu (11:12). W dalszej części seta do głosu ponownie doszli zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, którzy konsekwentnie powiększali przewagę. Dzięki kolejnym punktom m.in. Bartka Lipińskiego, przyjezdni zwyciężyli 25:23.

Pierwsze akcje trzeciej odsłony należały do gospodarzy, którzy po asie Filipiaka prowadzili już 5:2. Teraz to siatkarze Ślepska Malow przeważali na parkiecie, powiększając przewagę. W grze olsztynian nastąpiła natomiast niemoc w ataku. W kolejnych akcjach przekonaliśmy się, że siatkówka jest nieprzewidywalna. Gdy gospodarze wypracowali sobie sporą przewagę (10:3), to olsztynianie powrócili do swojej dobrej gry, czego efektem był remis 13:13. Końcówka dostarczyła sporo emocji, z pozytywnym zakończeniem dla Indykpolu AZS Olsztyn – wynik 29:27 przypieczętował zwycięstwo w trzech setach i awans do finału.

W finale XIII Memoriału Józefa Gajewskiego w Suwałkach, akademicy z Kortowa zmierzą się z Treflem Gdańsk. Początek piątkowego spotkania w Suwałki Arena o godz. 19:30, transmisja w Polsacie Sport.

fot. Michał Sobolewski, Ślepsk Malow Suwałki