Zwycięstwo na zakończenie turnieju!


W ostatnim spotkaniu Turnieju Partnerstwa Regionalnego, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0. Najskuteczniejszym zawodnikiem w Zielonej Armii był Jan Hadrava, który zdobył 18 punktów.

Trener Paolo Montagnani na ostatni mecz Turnieju Partnerstwa Regionalnego, nie dokonał zmian w wyjściowym składzie. Mecz zaczęli: P. Woicki, P. Pietraszko, M. Poręba, R. Andringa, W. Żaliński, J. Hadrava i M. Żurek.

Pierwsza partia to koncertowa gra ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. Akademicy grali lepiej od swojego rywala w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, pewnie zwyciężając 25:13! Podrażnieni zawiercianie od początku drugiej odsłony gry ruszyli do ataku. Akademicy mozolnie odrabiali straty, aż w końcu dogonili rywala – dzięki m.in dobrej grze na zagrywce Mateusza Poręby oraz wykorzystaniu kontrataków przez Wojtka Żalińskiego, olsztynianie od stanu 19:21 przeważali na parkiecie, ostatecznie zwyciężając 25:23. Trzeci set niedzielnego spotkania wyglądał podobnie jak pierwszy, z korzyścią dla ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. Podopieczni trener Paolo Montagnaniego wygrali 25:16, jak i w całym spotkaniu 3:0.

W ostatnich sparingach przed startem PlusLigi, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w dniach 17-18 października (czwartek-piątek), zmierzą się z Treflem Gdańsk w Cedrach Wielkich. A już w sobotę, 19 października, oficjalna prezentacja zespołu w Galerii Warmińskiej! 

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 (25:13, 25:23, 25:16)

Indykpol AZS: Woicki (1), Poreba (9), Pietraszko (7), Andringa (11), Żaliński (12), Hadrava (18), Żurek (libero) oraz Kowalski

Aluron Virtu: Masny (1), Gawryszewski (5), Kania (4), Ferreira (5), Ferens (6), Malinowski (10), Andrzejewski (libero) oraz Bociek (3), Makowski