Zwycięstwo i awans do ćwierćfinału


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo podczas turnieju PreZero Grand Prix PLS. Akademicy z Kortowa tym razem pokonali Asseco Resovię Rzeszów 2:1. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zapewniła już sobie awans do ćwierćfinału.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn udanie rozpoczęli zmagania w PreZero Grand Prix PLS na piasku. Zawodnicy prowadzeni przez Marcina Mierzejewskiego, pokonali w czwartek Ślepsk Malow Suwałki 2:1. Zawodnicy z Rzeszowa również mieli powody do radości – pokonali oni bez straty seta Norwida Częstochowa.

W porównaniu do czwartkowego starcia, akademicy z Kortowa rozpoczęli mecz w prawie całkowicie zmieniony składzie. Na piasku zobaczyliśmy czwórkę: Ciunajtis, Janikowski, Siwczyk i Szymendera. Olsztynianie od początku pierwszego seta kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Efektem tego było pokaźne 25:22. W drugiej partii gra była już bardziej wyrównana, lecz młoda ekipa z Rzeszowa nie dała za wygraną. Mimo, że olsztynianie mieli w górze piłki meczowe, to ich rywale odrobili straty i wygrali na przewagi (28:26), doprowadzając do tie-breka. W nim także nie brakowało emocji, piłek meczowych po obu stronach – górą byli siatkarze Indykpolu AZS 16:14.

Zagraliśmy innym składem niż wczoraj. Po naszych rywalach było natomiast widać, że mimo iż są młodzi, to potrafią grać na plaży. Wiedzieliśmy, że mecz będzie ciężki. Chcieliśmy się postawić i zobaczyć co wydarzy się na boisku. Co wydarzy się dalej? Będziemy walczyć w każdym meczu, aby zakończyć turniej na dobrej pozycji – powiedział Kamil Szymendera.

Dzięki drugiej wygranej, akademicy zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. Ostatni mecz grupowy w sobotę o godz. 9:00 – rywalem Norwid Częstochowa. Ćwierćfinał w niedzielę o godz. 10:15 lub 12:45 (w zależności na którym miejscu olsztynianie skończą rywalizację w grupie). Ew. półfinał i mecze o miejsca również w niedzielę.

Turniej PreZero Grand Prix PLS odbywa się na Stadionie Letnim w Gdańsku – plaża Gdańsk Brzeźno. Wstęp wolny.