Zielona Armia gotowa do nowego sezonu!


Jesteśmy gotowi do nowego sezonu PlusLigi!” Te słowa były motywem przewodnim specjalnej konferencji prasowej, poprzedzającej start nowego sezonu PlusLigi.

Środowe spotkanie z przedstawicielami mediów odbyło się na Przystani Kortowskiej w Olsztynie. Udział wzięli: JM Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski, Michał Szynaka – Dyrektor ds. marketing Szynaka Meble, Tomasz Jankowski – Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, Daniel Castellani – trener Indykpolu AZS Olsztyn oraz Robbert Andringa – kapitan zespołu.

„Z dumą wspieramy siatkarzy”

Konferencję otworzył Rektor UWM, JM. prof. Jerzy Przyborowski. – Jesteśmy jedyną uczelnią w Polsce, która może poszczycić się drużyną siatkarską w najwyższej klasie rozgrywkowej, mającej tak piękną historię, pisaną już od 70 lat – podkreślił Rektor UWM. – Dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego jest to rzecz bezcenna – promujemy sport oraz nasz piękny kampus. Wspieramy siatkówkę, dziękując również wszystkim Sponsorom Klubu. Drużynie życzę w nadchodzącym sezonie samych sukcesów.

Podczas środowej konferencji prasowej, doszło także do podpisania nowej umowy sponsorskiej pomiędzy Klubem a firmą Szynaka Meble. Grupa Meblowa Szynaka to wielopokoleniowa, polska firma rodzinna, która dzięki nowoczesnym metodom zarządzania oraz skutecznej polityce promocyjnej rozwinęła liczne kontakty handlowe w Polsce i ponad kilkudziesięciu krajach na świecie.

Grupa Meblowa Szynaka jest przyjacielem Indykpolu AZS Olsztyn od 2013 roku – zauważył Michał Szynaka, dyrektor ds. marketingu Szynaka Meble. –  Cieszymy się z przedłużenia umowy, bowiem wspólnie jedziemy „na jednym wózku”. Jesteśmy uznaną marką w Województwie Warmińsko-Mazurskim i z chęcią wspieramy przyjaciół z naszego regionu. Indykpol AZS zawsze walczy o najwyższe cele i z pełną dumą pomagamy w rozwoju drużynie siatkarzy.

Jesteśmy gotowi do startu PlusLigi!

Pierwszy mecz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają już w sobotę, na wyjeździe z Cerradem Enea Czarnymi Radom (godz. 14:45). Jak przyznaje Daniel Castellani, trener akademików, drużyna wykonała dobrą pracę podczas okresu przygotowawczego. – Wykorzystaliśmy ten czas, aby wrócić do odpowiedniej formy po długiej przerwie, która została wywołana pandemią – podkreślił argentyński szkoleniowiec. – Chcieliśmy odnaleźć również rytm meczowy, ponieważ większość z nas nie grała przez ponad pół roku. Rozegraliśmy kilka spotkań sparingowych, w czasie których  pracowaliśmy nad pewnym system gry. Jesteśmy podekscytowani powrotem do ligowego grania. Jesteśmy gotowi do sezonu!

Podczas okresu przygotowawczego, Zielona Armia rozegrała sześć spotkań sparingowych. Cztery z nich zakończyły się zwycięstwem akademików, w jednym meczu padł remis, a jedna konfrontacja zakończyła się wygraną rywali. – Byliśmy mocno spięci podczas pierwszego spotkania kontrolnego, lecz z meczu na meczu prezentowaliśmy się coraz lepiej. Nie mogę doczekać się pierwszego spotkania – przyznał Robbert Andringa, kapitan olsztynian.

Chcemy, aby wszyscy czuli się bezpiecznie

Nadchodzący sezon, to także wyzwanie dla Klubu oraz Kibiców, aby dobrze współpracować ze sobą w nowej rzeczywistości. Najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo wszystkich osób, biorących udział w sportowym widowisku. – Władze Klubu spotkały się z Dyrektorem olsztyńskiego Sanepidu, aby wspólnie wypracować pewne procedury – zdradza Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. –  Każdy kibic będzie zobowiązany przed wejściem do Hali Urania, do zmierzenia temperatury, dezynfekcji rąk oraz wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Cieszę się, że możemy zagrać przy dopingu naszych fanów – kibice będą mogli zająć co drugie krzesełko.

Pożegnanie z Halą Urania

Podczas konferencji prasowej, został poruszony również temat modernizacji Hali Urania. Więcej na ten temat powiedział Tomasz Jankowski. – Po poniedziałkowym spotkaniu Pana Prezydenta Piotra Grzymowicza z drużyną, odbyła się narada na temat przyszłości Hali Urania. Prezydent zadeklarował, iż na 99% rozegramy cały sezon w Uranii. Najważniejsze jest rozpoczęcie robot, a my nie chcemy tego opóźniać. W sytuacji, gdy Miasto szybciej niż jest to zakładane, uzyska pozwolenie na budowę, będziemy zmuszeni opuścić Uranie. Jestem jednak przekonany, ze sezon 2020/2021 zagramy w stolicy Warmii i Mazur, a za 3 lata spotkamy się w pięknej, nowoczesnej hali.

Inauguracja świętem AZS Olsztyn

Olsztyńska inauguracja nowego sezonu PlusLigi to święto 70-lecia AZS Olsztyn. W sobotę, 19 września o godzinie 11:00, odbędzie się Test Wiedzy o Siatkówce, który Klub organizuje wspólnie z Radiem Olsztyn. 200 osób będzie miało okazję sprawdzić znajomość historii najbardziej utytułowanego klubu ze stolicy Warmii i Mazur oraz przepisów gry w siatkówkę. Na uczestników czekają nagrody: za pierwsze miejsce – 4000 złotych w gotówce, za drugie – nagroda rzeczowa o wartości 1500 złotych, za trzecie – nagroda rzeczowa o wartości 500 złotych. Zgłoszenia na stronie radioolsztyn.pl/test-wiedzy.

Daniem głównym będzie mecz Indykpolu AZS Olsztyn z Ślepskiem Malow Suwałki. Początek spotkania w Hali Urania o godz. 17:30. Sprzedaż karnetów wciąż trwa, a bilety będą dostępne od poniedziałku na indykpolazs.pl