„Żałujemy, że nie zagraliśmy lepiej w drugim i trzecim secie”


– Jastrzębski Węgiel nie grał tak dobrze, jak w pierwszym meczu w Hali Urania. Ale prezentował się dziś lepiej od nas i to wystarczyło. Możemy żałować, że nie udało nam się zagrać lepiej w drugim i trzecim secie. Zależało nam na wygranej, lecz jak wiedzieliśmy, że nie mamy już szans na awans, w czwartym secie zeszło z nas ciśnienie – stwierdził Mateusz Janikowski na antenie Radia UWM FM, po sobotnim rewanżu z Jastrzębskim Węglem.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn doznali drugiej porażki w fazie play-off. Akademicy z Kortowa po raz drugi musieli uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla, ulegając na wyjeździe 1:3. Pierwsza partia padła łupem akademików z Kortowa i wlała ona nadzieję w serca olsztyńskich kibiców. Podrażnieni Jastrzębianie ruszyli jednak do ataku i pewne wygrane w kolejnych dwóch partiach, przypieczętowały ich awans do półfinału. Czwarta partia, mimo wielu zmian dokonanych w ekipie gospodarzy, ponownie padła ich łupem, a całe spotkanie 3:1.

Patrząc w pomeczowe statystyki, również zobaczymy dominację Mistrzów Polski. Jastrzębianie dokładniej przyjmowali (47% pozytywnego przyjęcia przy 45% pozytywnego przyjęcia gości), byli skuteczniejsi w ataku (56% skuteczności – olsztynianie tego dnia byli skuteczni w 46%), zdobyli więcej punktów w bloku (11:2) oraz w polu serwisowym (5:2). Najwięcej „oczek” dla gospodarzy zdobył Jean Patry (13), a dla gości – Alan Souza (również 13 pkt.)

Jastrzębski Węgiel nie grał tak dobrze, jak w pierwszym meczu w Hali Urania. Ale prezentował się dziś lepiej od nas i to wystarczyło. Możemy żałować, że nie udało nam się zagrać lepiej w drugim i trzecim secie. Zależało nam na wygranej, lecz jak wiedzieliśmy, że nie mamy już szans na awans, w czwartym secie zeszło z nas ciśnienie – stwierdził Mateusz Janikowski na antenie Radia UWM FM, po sobotnim rewanżu z Jastrzębskim Węglem.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!