Zakończenie sezonu w Rzeszowie


Siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn czeka ostatni mecz sezonu 2021/2022. W drugiej odsłonie rywalizacji o 5. miejsce, podopieczni Javiera Webera podejmą na wyjeździe Asseco Resovie Rzeszów. Początek środowej konfrontacji na Podpromiu o godz. 17:30.

Przedstawiciele Zielonej Armii źle rozpoczęli zmagania w walce o 5. miejsce przeciwko Asseco Resovii Rzeszów. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur uległa 1:3, a rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. MVP meczu wybrany został przyjmujący rzeszowian Klemen Čebulj, który zdobył 24 punkty. W naszym zespole najskuteczniejszy był TJ DeFalco (19 pkt). Był to ostatni mecz jaki Akademicy rozegrali przed iławską publicznością zebraną przy Małym Jezioraku w tym sezonie.

W grze Indykpolu AZS można było zaobserwować dużo chaosu i braku organizacji. Olsztyńscy siatkarze z pewnością wciąż czuli ciężar przegranego ćwierćfinału przeciwko PGE Skrze Bełchatów, lecz walczyli do samego końca – Widać było po zawodnikach obu drużyn, że ćwierćfinały siedzą jeszcze w głowach. Nie było to niesamowite widowisko sportowe. Walczyliśmy na tyle ile mogliśmy, lecz dało się zauważyć, że nie nasza gra się nie ,,kleiła”. Wygrała drużyna, która w najważniejszych momentach spisywała się lepiej – komentuje Jan Firlej, rozgrywający olsztyńskiego zespołu, który w dalszej części swojej wypowiedzi podkreśla, że do Rzeszowa jadą z zamiarem wzięcia rewanżu.

Legendarna hala ,,Podpromie” będzie miejscem ostatniego meczu w sezonie 2021/2022 w wykonaniu Indykpolu AZS Olsztyn. Akademicy z Kortowa ostatni raz na Podkarpaciu wygrali wygrali 3.11.2019 (3:1). Olsztynianie już w środowy wieczór będą mieli okazję do rehabilitacji za ostatnie spotkanie. Warunkiem jest wygrana całego meczu oraz ,,złotego seta”, który będzie grany do 15 punktów. Statystyka w tym sezonie nie przemawia jednak za naszym zespołem. Wszystkie trzy spotkania wygrała Duma Podkarpacia – 9 setów padło ich łupem, a tylko jeden został wygrany przez olsztynian -Ta rywalizacja nie skończyła się na spotkaniu w Iławie. Musimy wygrać drugi mecz w Rzeszowie i walczyć w złotym secie. Warto pokusić się o 5. miejsce i przypieczętować cały sezon – kończy Firlej. Wygrana dwumeczu da olsztyńskiemu zespołowo przepustkę na grze w europejskim pucharze Challenge.

Ostatni mecz tego sezonu rozstrzygnie kwestię najlepszego punktującego naszej drużyny. W tym momencie Karol Butryn i TJ DeFalco mają tyle samo punktów – 512. Rywalizacja między polskim atakującym a amerykańskim przyjmującym toczy się również w polu serwisowym. Tutaj o jeden punkt lepszy jest TJ Defalco (52 do 51).

Początek środowego spotkania o godz. 17:30. Transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Tekst: Janusz Siennicki

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
27 kwietnia 202217:30PlusLigaSezon 2021/2022II mecz o 5. miejsceTJ DeFalco

Miejsce spotkania

Hala Podpromie
Hala Podpromie, 10, Podpromie, Grota-Roweckiego, Rzeszów, województwo podkarpackie, 35-051, Polska