Z PGE Skrą Bełchatów w play-off


Zajmując 6 miejsce na zakończenie fazy zasadniczej, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn awansowali do fazy play-off. Rywalem akademików w I rundzie będzie PGE Skra Bełchatów. Zobacz kiedy i gdzie odbędzie się walka o półfinał!

Faza zasadnicza rozgrywek PlusLigi za nami. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zajęli w niej 6. miejsce (41 punktów), awansując tym samym do fazy play-off. W walce o półfinał, akademicy z Kortowa zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów. Ekipa prowadzona przez Slobodana Kovaca, pierwszą część sezonu zakończyła na 3. pozycji z dorobkiem 60 „oczek”. Bełchatowianie odnieśli aż 21 zwycięstw, notując tylko 5 porażek.

Obie drużyny spotkały się w tym sezonie dwukrotnie i oba spotkania zakończyły się zwycięstwem PGE Skry. W pierwszym meczu, rozgrywanym w ramach 2. kolejki, Indykpol AZS przegrywał już 0:2, aby w kolejnych partiach doprowadzić do tie-breaka. W nim lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli także w rewanżu w Iławie – 3:1.

Rywalizacja w I rundzie fazy play-off toczy się do dwóch zwycięstw – z ewentualnym trzecim spotkaniem przy stanie 1:1. Pierwszy i ew. decydujący mecz odbędzie się w Bełchatowie, a drugie spotkanie w Iławie. Wygrany trafia do półfinału, a przegrany będzie rywalizował o miejsca 5-8.

Mecz nr. 1: PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn, wtorek 12.04.2022, godz. 17:30

Mecz nr. 2: Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów, piątek 15.04.2022, godz. 17:30

ew. Mecz 3: PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn – 19/20.04.2022 (data i godzina do ustalenia)

Sprzedaż biletów na domowe starcie w Iławie rozpocznie w środę, 6 kwietnia o godz. 18:00!