Z kart historii AZS Olsztyn. Sezon 1999/2000


W sezonie 1999/2000, z ligi spadały cztery zespoły, więc przed Indykpolem AZS Atria, pojawiło się trudne wyzwanie utrzymania się w ekstraklasie. Czy olsztynianom udało się utrzymać w lidze?

Za podstawę bibliograficzną, pomogą nam zapiski Andrzeja Grygołowicza, który podzielił się swoimi wspomnieniami w książce Między stadionem a brzegiem  jeziora. 65 lat akademickiego sportu i wychowania fizycznego w Kortowie (2016).

W sezonie 1999/2000, z ligi spadały cztery zespoły, więc przed Indykpolem AZS Atria, pojawiło się trudne wyzwanie utrzymania się w ekstraklasie. W najważniejszym meczu sezonu, olsztynianie spotkali się ze Skrą Bełchatów, która dostała się do ekstraklasy po barażach. Walkę o zapewnienie sobie bezpiecznego miejsca w czołowej ósemce ligi, olsztynianie zakończyli pomyślnie, wygrywając ze Skrą 3:1. 

Ostatni mecz fazy play-off o siódmą pozycję w lidze, nie odbył się. Autokar zespołu Indykpolu, jadący na mecz do Iławy, brał udział w wypadku. Pięciu zawodników trafiło wówczas do szpitala. Mecz się nie odbył i po walkowerze przyznanym drużynie Czarnych, Indykpol zajął ósmą pozycję w tabeli.

Siatkarze-studenci nowo powstałego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (1999), wygrali we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Uniwersytetów.

Ciąg dalszy nastąpi…

Opracowanie na podstawie: Grygołowicz A., Krótka historia kortowskiej siatkówki, [w:] Między stadionem a brzegiem  jeziora. 65 lat akademickiego sportu i wychowania fizycznego w Kortowie, red. Siwicki M., Dubielski G., Olsztyn 2016, s. 97 – 142.