Wyszarpane zwycięstwo w Nysie


Problemy kadrowe, ponad dwie godziny gry, zwroty akcji i co najważniejsze – zwycięstwo. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali na wyjeździe PSG Stal Nysę 3:2. Statuetkę MVP otrzymał Moritz Karlitzek!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w nowym sezonie PlusLigi odnieśli tylko jedno zwycięstwo – pokonując przed własną publicznością Aluron CMC Wartę Zawiercie (3:1). Ekipa z Nysy natomiast nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa. W historii bezpośrednich pojedynków pod egidą PLS, lepszym bilansem mogą pochwalić się siatkarze Indykpolu AZS – 13:8. Z drugiej jednak strony, od momentu powrotu PSG Stali do PlusLigi (sezon 2020/2021), olsztynianie nie wygrali w Nysie

Naszym fundamentem jest zagrywka i w tym elemencie będziemy chcieli pokazać się z dobrej strony – mówił przed spotkaniem Marcin Mierzejewski, asystent trenera ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do Nysy udali się bez Nicolasa Szerszenia oraz Mateusza Janikowskiego. Kapitan ekipy ze stolicy Warmii i Mazur leczy uraz mięśni brzucha, a przyjmujący pozostał w Olsztynie z powodu choroby.  Sobotni mecz olsztynianie rozpoczęli zatem w składzie: Tuaniga, Szymendera, Karlitzek, Jakubiszak, Sapiński, Souza, Hawryluk (libero).

Pierwsze trzy sety miały podobny przebieg. Ich początek był wyrównany, a później swoją kilkupunktową przewagę budowali gospodarze. W pierwszej i trzeciej partii bez problemu udało się im ją utrzymać (wygrywając zdecydowanie 25:16 i 25:18). Natomiast w drugiej akademicy odrobili straty i zwyciężyli minimalnie 25:23.

Indykpol AZS miał bardzo duże problemy w przyjęciu. Dlatego argentyński szkoleniowiec wprowadzał na boisko Manuela Armoę i Jakuba Ciunajtisa. Z czasem Josha Tuanigę na rozegraniu zastąpił też Karol Jankiewicz. Swoje okazję na pokazanie się miał także Jakub Majchrzak. W drużynie z Nysy świetnie prezentowali się zwłasza Remigiusz Kapica i Zouheir El Graoui. Grę akademików starali się ciągnąć natomiast Alan Souza i Moritz Karlitzek. I to właśnie ich postawa pod siatką oraz w polu serwisowym dawała impuls do lepszej gry.

W czwartym secie zmiany przyniosły zamierzony efekt. Olsztynianie prowadzili 13:9 i nie dali się dogonić. Zwycięstwo 25:17 oznaczało, że o wyniku całego spotkania zadecyduje tie-break. A w nim goście od początku odrzucili rywali od siatki zagrywką. Błyszczał Karlitzek, który zdobył trzy asy serwisowe z rzędu dając swojej drużynie prowadzenie 4:1. Chwilę później było 6:2, ale Stal nie zamierzała odpuścić i zbliżyła się na jeden punkt (7:6). Emocji nie brakowało do końca. Ale na szczęście to Indykpol okazał się minimalnie lepszy, wygrywając 17:15, a w całym meczu 3:2. Statuetkę MVP otrzymał Moritz Karlitzek.

W kolejnym spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się w Iławie z beniaminkiem PlusLigi – Exact Systems Hemarpol Częstochowa – środa, 15.11 o godz. 18:30. Bilety w sprzedaży od poniedziałku na indykpolazs.pl/bilety.

Wyniki

Drużyna12345WSWynik
PSG Stal Nysa25232517152Porażka
Indykpol AZS Olsztyn16251825173Wygrana