Wygrywamy za trzy!


W pierwszym z dwóch zaplanowanych spotkań, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali Trefla Gdańsk 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Jędrzej Gruszczyński!

Trener Daniel Castellani przyzwyczaił już kibiców, iż nie zmienia dobrze funkcjonującego składu. Niedzielny mecz z Treflem Gdańsk w Hali Urania rozpoczęli – Przemek Stępień na rozegraniu, Dima Teryomenko i Mateusz Poręba na środku, Wojtek Żaliński i Robbert Andringa na przyjęciu, Damian Schulz na ataku i Jędrzej Gruszczyński na libero.

Akademicy świetnie rozpoczęli niedzielne spotkanie. Wygrali dwie pierwsze akcje, a kilka minut później prowadzili już 8:3. Goście jednak szybko zniwelowali straty (10:9), a później sami przejęli inicjatywę (12:11). W tej fazie seta mecz się wyrównał. Jednak w końcówce dzięki świetnej postawie Damiana Schulza i zagrywkom kapitana Robberta Andringi, zawodnicy z Kortowa znów odskoczyli i wygrali 25:21.

W drugą partię ównież weszli świetnie. Prowadzili 3:0, a później 15:9. W tym momencie jednak gdańszczanie odrobili cztery punkty. Na szczęście gospodarze nie dali się dogonić i dzięki koncentracji, dobrej grze w ataku, polu serwisowym i przyjęciu, ponownie cieszyli się ze zwycięstwa 25:21. Warto podkreślić, że dobrą zmianę zadaniową na zagrywce dał Dima Teryomenko. A świetnie pod siatką spisywał się Mateusz Poręba.

Także w trzecim i jak się miało okazać za moment ostatnim secie Indykpol AZS dominował od pierwszych akcji. Rozpoczął od prowadzenia… 5:0! I nie oddał go do końca. Wszystko w grze akademików funkcjonowało, jak należy. Gdańszczanie nie radzili sobie z serwisami i atakami olsztyńskiej drużyny. Często byli także zatrzymywani na siatce szczelnym blokiem. Okazałe zwycięstwo 25:17 przypieczętowało wygraną za trzy punkty. Statuetkę MVP otrzymał Jędrzej Gruszczyński!

Rewanżowe spotkanie pomiędzy Indykpolem AZS a Treflem, odbędzie się w czwartek, 4 lutego o godzinie 15:00. Transmisję z Ergo Areny przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Partner Spotkania – Gmina Rozogi