Wygrana i awans do play-off!


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn awansowali do fazy play-off. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała w Hali Urania ekipę Ślepska Malow Suwałki 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Joshua Tuaniga.  

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn mieli prosty cel przed ostatnim spotkaniem fazy zasadniczej. Wygranie dwóch setów premiowało bowiem ekipę ze stolicy Warmii i Mazur do fazy play-off. Przegrana powodowała oczekiwanie na rezultaty innych ekip, czyli PGE GiEK Skry Bełchatów i Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, które traciły 3 punkty do akademików z Kortowa.

Sobotnie spotkanie przy wypełnionej po brzegi Hali Urania, olsztynianie rozpoczęli w składzie: Tuaniga na rozegraniu, Karlitzek z Janikowskim na przyjęciu, Jakubiszak z Sapińskim na przyjęciu, Souza na ataku i Hawryluk jako libero.

Pierwsze dwa sety to koncertowa gra Indykpolu AZS Olsztyn. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera prezentowali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Efektem tego była wygrana 25:22 i 25:18. A co warto podkreślić – dwa sety wystarczyły akademikom z Kortowa, aby cieszyć się z awansu do fazy play-off.

W trzeciej partii od początku lepiej prezentowali przyjezdni. Olsztynianie, chwilowo rozluźnieni, mieli problemy ze skończeniem ataku w pierwszym uderzeniu. Siatkarze Ślepska wygrali 25:23, lecz to był ich jedyny, zdobyty set w tym dniu. Czwarta partia przebiegła pod dyktando gospodarzy, którzy zwyciężyli 25:22, a całe spotkanie 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Joshua Tuaniga.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończyli fazę zasadniczą na 8 miejscu. W I rundzie fazy play-off, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Rywalizacja toczy się do 2 zwycięstw – pierwszy mecz już w środę, 10.04 w Hali Urania o godz. 18:20. Rewanż na wyjeździe w sobotę, 13.04 o godz. 14:45. W przypadku remisu 1:1, po drugim spotkaniu zostanie rozegrany tzw. złoty set do 15 punktów. Wygrany zagra w półfinale, a przegrany o miejsca 5-8.

Wyniki

Drużyna1234WSWynik
Indykpol AZS Olsztyn252523253Wygrana
Ślepsk Malow Suwałki221825221Porażka