Wygrać trzeci raz z rzędu


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotni poranek wyruszyli w długą drogę do Katowic, aby w niedzielę wieczorem zawalczyć o trzecie zwycięstwo z rzędu. Początek starcia z GKS Katowice o godz. 20:30 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

To było piękne, niedzielne popołudnie w Iławie.  Przy wypełnionej po brzegi hali przy Małym Jezioraku, zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, pokonali bez straty seta Aluron CMC Wartę Zawiercie. Każdy set dostarczył kibicom sporo emocji, lecz końcówki należały do akademików z Kortowa. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn – przed rozpoczęciem 5. serii spotkań, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur z dorobkiem 7 punktów, zajmowała 7. pozycję w ligowej tabeli.

– Po dwóch zwycięstwach otworzyliśmy się i zaczęliśmy grać swoją siatkówkę – przyznaje Mateusz Poręba, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn. – Złapaliśmy pewność siebie, przez co trudniejsze elementy będą nam wychodziły podczas gry. Wydaje mi się, że idziemy już w dobrą stronę.

W sobotni poranek, punktualnie o godzinie 6:00, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wyruszyli w długą drogę do Katowic – do pokonania mają aż 480 kilometrów. Zawodnicy prowadzeni przez Grzegorza Słabego, mają na swoim koncie dwa zwycięstwa (z Treflem Gdańsk i Asseco Resovią Rzeszów) i tyle samo porażek (z Aluron CMC Wartą Zawiercie i LUK Politechniką Lublin). Z dorobkiem 5 punktów, katowiczanie zajmują 8. pozycję w ligowej tabeli.

Kto stanowi o sile ekipy z południa naszego kraju? Najlepiej punktujący oraz zagrywający w ekipie z Katowic – Jakub Jarosz (70 pkt z czego 7 na zagrywce), dobrze znany kibicom w Olsztynie, a także najlepiej blokujący w ekipie z Katowic – Piotr Hain (8 bloków), a także Micah Ma’a, Marcin Kania, Jakub Jarosz, Jakub Szymański czy również dobrze znany w stolicy Warmii i Mazur – Bartosz Mariański.

Przygotowania do meczu z GKS przyćmiły jednak informację z obozu rywali.  U trzech podstawowych siatkarzy zespołu z Katowic oraz u jednego członka sztabu szkoleniowego, wykryto koronawirusa. Czwarty z siatkarzy przebywa na kwarantannie, a dłuższa przerwa czeka również kontuzjowanego Tomasa Rousseaux. W sumie zdolnych do gry jest 8 zawodników.

Najbliższy terminarz to pojedynek z zespołami z drugiej części ligowej tabeli. Akademicy z Kortowa zmierzą się kolejno z: GKS Katowice, LUK Politechnika Lublin, Cuprum Lubi, Cerrad Enea Czarni Radom i Stalą Nysa. – Do każdego rywala podchodzimy w takim sam sposób. Trenujemy ciężko z jedną myślą – aby zwyciężyć – kończy Mateusz Poręba.

Początek niedzielnego spotkania w katowickich Szopienicach o godzinie 20:30. Bezpośrednią relację przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.  Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy relacjonować kulisy niedzielnej potyczki – fb.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs.