Wychowanek zostaje w stolicy Warmii i Mazur!


Rozgrywający, który wielokrotnie ratował zespół w trudnej sytuacji. Niezwykle uśmiechnięta postać, która przekazywała sporo pozytywnej energii dla całego zespołu. Karol Jankiewicz zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon!

Dla Karola Jankiewicza był to trzeci sezon w PlusLidze. Podczas swojego debiutanckiego występu, rozgrywający był zmiennikiem Janka Firleja. Zdobył także złoty medal PreZero Grand Prix PLS. Przez kolejne dwa sezony, o miejsce w wyjściowym składzie walczył z Joshua Tuanigą. Podczas trzech lat spędzonych w stolicy Warmii i Mazur, rozgrywający wielokrotnie ratował zespół w trudnej sytuacji. Dobra postawa na boisku, zaowocowała również zdobyciem dwóch statuetek MVP – po jednej w sezonach: 22/23 (play-off z Aluron CMC Wartą Zawiercie) oraz 23/24 (wyjazdowe starcie w fazie zasadniczej z PGE GiEK Skrą Bełchatów).

Niezwykle uśmiechnięta postać, która przekazywała sporo pozytywnej energii dla całego zespołu. Karol Jankiewicz zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon!

Jestem z Olsztyna, czuje się tutaj dobrze i mamy bardzo super atmosferę w klubie – przyznaje Karol Jankiewicz. –  Może to także potwierdzić reszta zawodników, która czuje się tutaj, jak u siebie. Nie było zatem żadnego powodu, aby szukać zmian na nowy sezon. Wiem, że mogę grać lepiej i robić postęp. Gdy porównamy oczekiwania od pierwszego dnia w klubie do dziś, to one wciąż są takie same. W każdym z nas są rezerwy, we mnie tym bardziej i dalej chciałbym się rozwijać – klub daje mi do tego możliwości.

I dodaje: –  W Uranii czuje się bardzo dobrze! Jestem także trochę spokojniejszy, bo wszystkie logistyczne sprawy, związane z dwudniowym wyjazdem na mecz „domowy” są już za nami. W Uranii czujemy się jak u siebie, a ponadto na każdym meczu wspierał nas komplet publiczności. Widać, że olsztyńscy Kibice byli spragnieni siatkówki i „głodni” nowej hali. Wsparcie z trybun dodawało nam otuchy i skrzydeł!

Cieszę się, że Karol spędzi w Olsztynie czwarty sezon. Jest wychowankiem naszego Klubu, co jest bardzo ważne. Stanowi też przykład dla młodych zawodników AZS Olsztyn, że swoją ciężką pracą można spełnić marzenia o grze w PlusLidze. Liczę, że tak jak w poprzednich sezonach, również i w kolejnym otrzyma szansę na grę – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Kontrakt rozgrywającego z olsztyńskim klubem został przedłużony o rok.

Warmia Mazury to nie tylko kraina tysiąca jezior, ale także tysiąca możliwości spędzania aktywnie wolnego czasu. Co w wolnym czasie lubi robić Karol? Zobaczcie sami!