Wojtek Żaliński: Jestem zadowolony z dwumeczu

Jestem zadowolony z siebie i z drużyny po tym dwumeczu. Cieszą nas cztery punkty zdobyte w meczu z Jastrzębskim Węglem – powiedział Wojtek Żaliński po meczu z Jastrzębskim Węglem na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn byli blisko ponownego zwycięstwa nad Jastrzębskim Węglem. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Daniela Castellaniego, prowadzili w całym spotkaniu już 2:0. W trzecim secie role się odwróciły i to gospodarze wygrywali końcówki każdej partii, kończąc spotkanie po pięciu setach.

Patrząc w pomeczowe statystyki, gospodarze byli tego dnia lepiej dysponowani w przyjęciu (50% do 40%), byli skuteczniejsi w ataku (51% do 47% skuteczności). Olsztynianie natomiast zdobyli więcej punktów blokiem (10:8) i na zagrywce (7:5). Najskuteczniejszym w drużynie z Jastrzębia-Zdroju był Jakub Bucki (21 pkt.), a u gości – Robbert Andringa (19 oczek).

Jestem zadowolony z siebie i z drużyny po tym dwumeczu. Cieszą nas cztery punkty zdobyte w meczu z Jastrzębskim Węglem. Dziś zagraliśmy dobry mecz. Wyjątkiem był jedynie tie-break, gdzie gospodarze zrobili to samo, co my z nimi w pierwszym meczu w Olsztynie – złamali nas psychicznie. Myślę, że ostatecznie możemy być zadowoleni – przyznał Wojtek Żaliński na antenie Radia UWM FM.