„Wielkie dzięki dla Kibiców!”


– Nie otrzymałbym statuetki MVP bez drużyny. Graliśmy niesamowicie w systemie blok-obrona. To wspaniałe uczucie kiedy wygrywasz przy takim dopingu i radości własnej publiczności. Wielkie dzięki! – powiedział Robbert Andringa, MVP środowego spotkania na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn tylko w pierwszej partii musieli uznać wyższość swojego rywala (22:25). Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera grali lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Prym na siatce wiedli Karol Butryn oraz Bartłomiej Lipiński, a świetne zawody w obronie rozegrali Robbert Andringa i Kuba Hawryluk. Pozostałe trzy partie zakończyły się zwycięstwem akademików z Kortowa – 25:15, 27:25 i 25:22, a całe spotkanie 3:1. MVP został wybrany Robbert Andringa.

Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy z Kortowa byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Olsztynianie dokładniej przyjmowali (56% dokładnego przyjęcia przy 46% dokładnego przyjęcia rywali), byli skuteczniejsi w ataku (57 pkt, co przełożyło się na 48% skuteczności – bełchatowianie zdobyli 48 „oczek”, co dało 37% skuteczności), zdobyli więcej punktów blokiem (12:4) oraz w polu serwisowym (5:3). Najwięcej punktów u gospodarzy zdobył Karol Butryn (19 pkt.), a u gości Aleksander Atanasijevic (17 pkt.).

Mieliśmy ostatnio ciężki okres. Wierzyliśmy jednak w naszą drużynę i nie poddaliśmy się – walczyliśmy. Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz, to nie otrzymałbym statuetki MVP bez drużyny. Graliśmy niesamowicie w systemie blok-obrona. To wspaniałe uczucie kiedy wygrywasz przy takim dopingu i radości własnej publiczności. Wielkie dzięki! – powiedział Robbert Andringa, MVP środowego spotkania na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!