W Walentynkowym starciu lepsi goście

Walentynki milej będą wspominać siatkarze Ślepska Malow Suwałki, którzy pokonali w Hali Urania Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Statuetkę MVP przyznano Cezarowi Sapińskiemu.

W porównaniu do ostatniego meczu, trener Daniel Castellani postawił dokonać zmian w wyjściowym składzie akademików. Po kontuzji, do zespołu wrócił Janek Hadrava. W roli przyjmujących natomiast, kibice od pierwszej piłki oglądali parę Andringa – Żaliński.

Swoją obecność Hadrava na parkiecie zaznaczył już na samym początku asem serwisowym. Indykpol objął prowadzenie, ale po chwili to goście odskoczyli olsztynianom na cztery punkty (11:7). To nie podłamało podopiecznych Daniela Castellaniego. Szybko wyrównali (13:13) i w kolejnych minutach oba zespoły nie potrafiły przełamać rywala. O zwycięstwie w pierwszym secie zadecydowała zatem nerwowa i niezwykle długa końcówka w której minimalnie lepsi byli zawodnicy z Suwałk (34:32).

To nie podcięło skrzydeł gospodarzom. Wręcz przeciwnie – w drugą partię weszli z przytupem. Szybko zbudowali sobie bezpieczne prowadzenie (8:4). A ich grę napędzały ataki Jana Hadravy, Wojciecha Żalińskiego i Robberta Andringi. Akademicy popełniali jednak sporo błędów, przez co w końcówce seta stracili przewagę. Ostatecznie ta partia została zapisana na konto przyjezdnych – 25:23.

Zespół z Kortowa walczył dalej. Znów dobrze rozpoczął seta (od prowadzenia 5:1), ale szybko stracił przewagę. Przełamał się w końcówce i dzięki m.in. serwisom Hadravy wygrał 25:23. Czech jednak w czwartej partii opuścił plac gry. Było to w momencie, gdy goście wypracowali sobie już bezpieczną przewagę. Utrzymali ją i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w meczu 3:1.

MVP spotkania został wybrany Cezary Sapiński. Bartłomiej Bołądź był natomiast najskuteczniejszy w ekipie z Suwałk (25 punktów). Najwięcej punktów dla Indykpolu AZS Olsztyn zdobyli: Jan Hadrava (21), Wojciech Żaliński (15) i Robbert Andringa (13).

W kolejnym spotkanu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z Cuprum Lubin (piątek, 21.02, godz. 20:30). Akademicy do Hali Urania powrócą w czwartek, 27 lutego, w starciu z BKS Visła Bydgoszcz (godz. 17:30). Bilety są już dostępne na indykpolazs.pl/bilety!

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (32:34,23:25,25:23,17:25)

Indykpol AZS: Woicki (1), Poręba (2), Seyed (11), Żaliński (15), Andringa (13), Hadrava (21), Żurek (libero) oraz Kowalski, Pietraszko (1), Mika (7),

Ślepsk Malow: Tuaniga (5), Szerszeń (20), Klinkenberg (4), Takvam (8), Sapiński (10), Bołądź (25), Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Siek, Rudzewicz, Rohnka (2), Stańczak (libero)

MVP: Cezary Sapiński