„W nowy rok wejdziemy dużo lepiej”


– Po pierwszym secie siatkarze Zaksy rozbudzili się, a w naszych szeregach zabrakło wiary. To już jednak historia, mam nadzieję, że w nowy rok wejdziemy dużo lepiej – powiedział Jędrzej Gruszczyński na antenie Radia UWM FM.

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn był to ostatni mecz w 2020 roku. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur musiała uznać wyższość Grupy Azoty ZAKSA 0:3. Na ligowe parkiety akademicy z Kortowa powrócą dopiero w 2021 roku. W sobotę, 9 stycznia olsztynianie zmierzą się na wyjeździe z Vervą Warszawa Orlen Paliwa.

Jak ostatni mecz w 2020 roku podsumował Jędrzej Gruszczyński? – Szkoda pierwszego seta. Prowadziliśmy, mieliśmy przewagę sytuacją i byliśmy z przodu. Idą święta, niektórzy są już głowami przy wigilijnych stołach i właśnie w tym momencie mogliśmy „złapać” Zaksę. W kolejnych partiach pokazali jednak oni, dlaczego przodują w tabeli. Po pierwszym rozbudzili się, a w naszych szeregach zabrakło wiary. To już jednak historia, mam nadzieję, że w nowy rok wejdziemy dużo lepiej – stwierdził libero akademików na antenie Radio UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy!