„Trzy punkty muszą do nas trafić”


Musimy zagrać dobry mecz, spełniając wszystkie założenia trenera. Sobotnie spotkanie jest dla nas bardzo ważne – trzy punkty muszą do nas trafić – mówi Dawid Siwczyk przed sobotnim, wyjazdowym starciem z KGHM Cuprum Lubin. Początek o godz. 20:30, transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn w minioną środę nie udało się odnieść trzeciego zwycięstwa z rzędu. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera ulegli ekipie Barkomu Każany Lwów 2:3. W drużynie ze stolicy Warmii i Mazur pojawiło się zbyt dużo własnych błędów, co skrzętnie wykorzystali goście. Z dorobkiem 15 punktów, olsztynianie pozostali w ligowej tabeli na 9 miejscu.

Środowa konfrontacja była ostatnią, jaką akademicy z Kortowa rozegrali w Iławie. Z powodu modernizacji olsztyńskiej Hali Urania, to hala nad Małym Jeziorakiem gościła siatkarzy Indykpolu AZS. Olsztynianie w Iławie wygrali 24 razy (9 spotkań w sezonie 2021/2022, 12 w sezonie 2022/2023 oraz 3 w obecnych rozgrywkach).

Ten wynik boli pod kątem pożegnania z Iławą – fajnie byłoby bowiem wygrać ostatni mecz. Trzeba jednak przyznać, że ekipa z Lwowa zagrała bardzo dobrze. Nasz mecz nie był wybitny, lecz z drugiej strony nie pokazaliśmy się ze słabszej strony. W ostatecznym rozrachunku – lepiej mieć jeden punkt niż nic – przyznaje Dawid Siwczyk, środkowy akademików z Kortowa.

Po środowym meczu w Iławie, olsztynianie już w czwartek wsiedli do klubowego autokaru, aby pokonać ponad mierzącą ponad 500 kilometrów, drogę do Lubina. W sobotę, o godz. 20:30, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur powalczy o szóste zwycięstwo w sezonie, mierząc się z KGHM Cuprum. Drużyna prowadzona przez Pawła Ruska wygrała tylko dwa mecze w obecnych rozgrywkach (Barkom Każany Lwów i Ślepsk Malow Suwałki po 3:0). Lubinianie w tabeli z dorobkiem 8 punktów, zajmują 13 pozycję.

Najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie „Miedziowych” jest Jake Hanes (98 „oczek” – najwięcej punktów w drużynie z Olsztyna ma Alan Souza – 161). Amerykański atakujący ma także największy dorobek jeśli chodzi o serwis (13 punktów – Moritz Karlitzek ma ich 21). W bloku trzeba uważać na Jakuba Strulaka, który w tym elemencie gry zdobył 15 punktów (najwięcej w drużynie z Kortowa ma ich Cezary Sapiński i Szymon Jakubiszak – po 19).  Trzon zespołu stanowią także byli siatkarze AZS: Wojciech Ferens czy Paweł Pietraszko.

W historii rozgrywek pod egidą PLS, obie drużyny rozegrały 20 spotkań. Lepszym bilansem mogą pochwalić się akademicy z Kortowa – 15:5. Ostatnie cztery konfrontacje zakończyły się zwycięstwem Indykpolu AZS Olsztyn. Jaki wynik padnie zatem w sobotni wieczór?

– Musimy zagrać dobry mecz, spełniając wszystkie założenia trenera. Sobotnie spotkanie jest dla nas bardzo ważne – trzy punkty muszą do nas trafić. Jeśli każdy z nas będzie zdrowy i wypoczęty, to miejmy nadzieję, że przywieziemy do Olsztyna komplet „oczek” – kończy Dawid Siwczyk.

Początek sobotniego spotkania w Lubinie o godz. 20:30. Transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.